Jump to content

Sigma 35mm 1.4 Art (Nikon) - AF problemi

dugousko
 Share

Recommended Posts

Imam Sigmu vec +2 godine i mislim da je vredna kupovine. Kvalitet izrade i rezolucija su fantasticni. Kad je kupljena koriscena je sa D750. Trenutno je koristim na D850 + D7500. 

Kvalitet/rezolucija na D850 je odlicna, ovo samo govori koliko je to dobro staklo (45Mpx).

Ovde sam je kupio u toku rasprodaje pre pandemije i dosla je sa onim USB docking uredjajem tako da je dosta lako raditi ugrade firmare-a. 

Sad gledam, poslednji firmare je od pre +5 godina tako da mislim da su ispeglali sve stvari:

Ver.1.03
2016.08.05

It has corrected the phenomenon that it shows some underexposure when it is mounted on a Nikon D500.

Jedino sto bih sad kupio je Sigma 105mm f/1.4 art ali cena je 😞.

^

Malo sam izlistao tvoj flickr profil da vidim sta mahom fotkas posto sam u zadnje vreme upamti one tice a vidim zanimas se za primarno portretni objektiv... Vidim po nekim fotkama da imas 85 1.4, mislim zapravo znam da se nista specijalno ne dobija sa 105 1.4 u odnosu na 85 1.4 sem komad hardvera koji zauzima dosta prostora i pravi bespotrebno opterecenje u ledijima 😛 Ali zato moze fina pre svega kreativna razlika da se primeti izmedju 85 vs 135. Ako se dobro postavi kadar 85 ima najbolji smek kada se fotka do pola figure, a 135/200/400mm kada se fotka cela figura, za sad je 200 f2/1.8 za celu figuru nekako najbolje staklo, al mislim da ce 135 1.4 kada canon izbaci nadam se tokom godine da skine 200 f2 sa trona za tu namenu, i sto se tice gabariti, i sto se tice cene, a pre svega sto se tice finalnog proizvoda.

Nema mnogo uporednih testova (nisam naso ni jedan kako treba) 105 1.4 vs neki drugi objektiv gde moze jasno da se vidi ono sto vecinu zanima a to je bokeh gde subjekt zauzima jednako prostora u kadru okruzen jednako negativnim prostorom fotke samo glave, pola figure, i celog tela, to bi bilo pravo poredjenj koje bi pokazalo koliko je 105 1.4 besmislen za nekoga ko ima 85 1.4, ili 135 1.8. Taj objektiv moze da bude zanimljiv nekome ko ima 35mm voli da fotka portrete, i zeli da ima samo jos jedno portretno staklo preko tih 35mm, jer na neki nacin 105 1.4 moze da zameni 85 1.2 i 135 1.8. Tako da ako imas nemaru da to bude jedino staklo sa primarnom nameno za portrete posle obavezne 35ice onda je 105 dobar izbor, ako imas 85 1.4 bolje je da pazaris 135 1.8 jer tu moze da se vidi neka kreativna razlika koju neces videti 85 vs 105.

Ne vezano za ovo listajuci profil naleteo sam na ovu tvoju fotku koja me je odusevila 🙂 mozda si je malo preostrio ali je scena brutalna i sa tehnicke stran je odlicna...

The Cypress Tree Tunnel

• Like 1

^

Ne znam gde kupujes, po fotkama se stice utisak da ne zivs u Srbije, ovde kod nas kosta 1050e sa 2god garancije, mislim da konkretno ovo staklo Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art caki i da kosta manje tipa 850e castio bijh prodavca 200e jer bi mi bilo glupo da nesto ovako dobro platim tako malo 😛

Da se samo na kratko vratim na temu - izgleda da poslednji firmver nije uvek najbolje rešenje... Baš pričam sa drugarom koji je juče rešio problem sa Sigmom Art 35mm tako što je na telu uradio daungrejd firmvera na stariju verziju... Na forumima su mnogi prijavljivali probleme sa Sigma objektivima nakon ažuriranja firmvera na aparatu.