Jump to content

Recommended Posts

Pre par decenija je parenje poskoka na našim prostorima bilo nešto kao Sveti Gral, stvar koju skoro niko nije fotografisao ili zabeležio filmskom kamerom (gledao sam dokumentarac svojevremeno na tu temu). Danas sa proliferacijom svih mogućih uređaja sa CMOS senzorima je i to postalo dostupno, ali je ipak nešto egzotično. U kontekstu toga, kad sam video dva poskoka kako se uvijaju jedan oko drugog i repićima lupkaju po guzi, izvadio sam aparat momentalno i...

Enelupke u gripu prazne, a sekund pre toga bile pune.

Tako mi i treba kad koristim nešto što niko ne koristi - a koristim zbog astrofotografije isključivo, ali eto.

👹😖💩 (i još neki smajliji koji mi nedostaju)

Stavim fabričku bateriju i propustim momenat, ali ipak zabeležim činjenicu da su poskoci reagovali tako što se ženka povukla u rupu a mužjak ostao spolja, izigravajući baju.

1)

51142917553_1e7de1351b_z.jpgVipera Ammodytes Mating 1 by Millan Milloradovic, on Flickr

2)

51142705221_152f9aff74_z.jpgVipera Ammodytes Mating 2 by Millan Milloradovic, on Flickr

3) Gospoja buduća mama:

51142026022_769782afa4_z.jpgVipera Ammodytes Mating 3 by Millan Milloradovic, on Flickr

Ako nekog zanima, lokacija je Đavolja Varoš, na samom parkingu tj početku staze. Generalno jako važan podatak ako vodite decu.

• Like 2