Jump to content

Stuttgart; B/W

Recommended Posts

Izlazio sam, gde nisam, nego polako, doći će i to na red 😁

Kad se samo setim kako se mimoilazim sa patrolom u praznom starom gradu noću, a zapravo u to vreme treba da budem u hotelu u karantinu - sreća pa im nisam izgledao sumnjivo.

• Like 1

• 3 weeks later...
  • 2 months later...
22 hours ago, Elektroničar said:

... ali ok ako je plan bilo nesto tmurnije.

E, konačno da me neko razume 😁 Thnx.

Generalno sam mislio da taj ton možda i najviše odgovara onome što je na slici, iako histogram nije baš u vinklu.

Bio sam tamo nekih dvadesetak dana; vreme je bilo više englesko nego nemačko i, pošto je bio mart, nekako mi BW delovalo sasvim prirodno. Kod nas proleće eksplodiralo a tamo kasni jedno mesec dana možda. Osim toga, Štutgart jeste lep, ali kad gledaš onoliki beton očima fotografa a ne turiste, svetlo najčeće loše, boje isprane i slično - to je razlog zašto sam prebacio u mono. Ima poneke fotke koja bi bolje legla u boji ali onda bi celina bila drugačija. Možda da otvorim drugu temu...

Ali dobro, to je nebitno, Mur je sve tamo doživeo sasvim drugačije od mene. Svakako da Nemačka ima svojih nekih prednosti za radnike (doduše ne u zdravstvu, tu se krvavo radi), ali ja mislim da i većina Nemaca Ameriku percipira kao svojevrsni raj na zemlji.

36)

51368370107_63ee1c6e19_z.jpgTrypophobia by Millan Milloradovic, on Flickr

37)

51370138155_0d8f1f286f_z.jpg(No One) Togehter by Millan Milloradovic, on Flickr

On 8/9/2021 at 11:52 PM, Darkves said:

Ne znam da li si se vratio ili si još uvek tamo, ali da li si stekao utisak sličan kao na ovom klipu dole. I ako jesi, mada je to možda i propaganda, otkuda tako tmurne slike? Obzirom odakle si došao 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=3NqIoxo29FU

Yagodinac, sorry na offtopicu..

bas ovako idilicno nije, ali je dobar deo ovog videa istina....recimo niko radnike ne cima nakon radnog vremena, na odmoru ili vikendom. Radnici u produkciji rade vrlo cesto od 6 do 14, bas kao na videu, kancelarijski poslovi su uglavnom do 1700....

Ali bez obzira na sve, dosta ih gleda na USA kao na obecanu zemlju...Pored USA, i Svica je visoko kotirana...

Pa da; DE nije mesto gde možeš da odeš i da se obogatiš za par godina. To je ono što je bila SFRJ sedamdesetih i osamdesetih, zemlja gde srednja klasa mirno radi i može da lepo živi od svog rada. Ne možeš u startu da napraviš kuću 500 kvm u rodnom selu ili kao doktor baš da kupiš Lambordžini, dobro možeš ali da ne jedeš leba te godine i da spavaš na klupici u parku; ali to i nije poenta u životu, mislim kupiti Lambo.

Nego dosta je bilo i moje filozofije, evo fotki:

38)

51373148212_91d1272667_z.jpgSpring Day by Millan Milloradovic, on Flickr

39)

51373908001_c20e0ea238_z.jpgTo The Palace by Millan Milloradovic, on Flickr

• 3 weeks later...

Slažem se za 32, potpuno mi je nejasno kako sam to prevideo na licinom mestu.

Dalje...

40) One Day I'll Be A King:

51431526295_08d31ae645_z.jpgOne Day I ll Be A King by Millan Milloradovic, on Flickr

41)

51429797122_60ec96fa7b_z.jpgUna Vespa by Millan Milloradovic, on Flickr

PS: sve one davnašnje priče da se prilikom čupanja sa tamne strane 7D raspada, evidentno jesu tačne. Pa eto, ako neko bude na osnovu toga razmišljao za svakodnevnu upotrebu, za ulicu i slično; bolje da uzme petardu dvojku za samo malo veće pare i da čupa kao čovek...

• 2 weeks later...