Jump to content

Odakle poruciti sd i micro sd kartice?

mix_NS
 Share

Recommended Posts

Cao,

Odakle porucujete memorijske kartice a da  budete sigurni da su original?

Amazon.com ima skup shipping. Pojedinacnim ebay prodavcima nesto ne verujem ... porucio sam sa Gearbest i cekam 3 nedelje nisu jos ni poslali; idioti prodaju stvari koje nemaju u inventaru.

Neki predlog a da je shipping jeftin ili free worldwide?

Ja sam kupovao sa ebay, bilo je originala, ali i fake. Te falš kartice su bile prepoznatljive po ceni i po prodavcima koji su imali malo prodaja i novac sam povratio.

Ali na BH photovideo ima kartica:

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1431034-REG/sandisk_sdsdxxy_128g_ancin_extremepro_sdxc_128gb_card.html?sts=pi&pim=Y

33,5 je kartica i 35 je DHL express, to je 68,5 dolara. A na ebay je 52 dolara i čekaš sigurno mesec dana.

Ja nikada nisam naručivao sa BH, ali mi je stizala roba sa DHL express i bilo je regularno sve. To što sam naručivao nije carinjeno nikada, bile su neke sitnice, tako da nemam pojma kako izgleda kada se carini. Ali me interesuje da neko kaže ako je naručivao od bhphotovideo sa DHL, jer je slanje iz USA papreno skupo.

Hmm, skupo mi je da placam shipping koji je u iznosu vrednosti kartice 🙂

Gearbest ima znatno povoljniji shipping, samo sto nesto ocigledno imaju na inventaru nesto ne, 3 nedelje je proslo i trazio sam refund (i dobio).

https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_009774080193.html?wid=1433363

$0.46 to Serbia Via Unregistered Air Mail
Ship between: Apr 05 - Apr 10, Estimated Shipping Time: 15-25 business days

Dakle iz iskustva mogu da zakljucim da te njihove pretpostavke kada ce nesto biti shipped su netacne.

Ranije sam od njih kupio jednu samsung karticu koja je radila oko ~2-3 godine. Do sada mi ni jedna druga kartica koje imam znatno duze nisu prestale sa radom, rekao bih da su original jer su velika prodavnica.

Ja odem kod ovih naših žutih, da ne stavljam sad link jer ne znam da li je po pravilima, i nemam problema sa karticama. Doduše, to su CF pa njih nema baš na svakom ćošku i prinuđen sam da idem tamo, ali mi takva kupovina ostavlja sigurniji utisak nego naručivanje od preko.

Da li želiš da prođeš jeftino, ili želiš da nabaviš pouzdano dobru karticu?!?

Ne znam sada, ali kada malo popusti Corona sr'nje, poručuj od ovih što donose iz Mađarske.

Traži da kupe u ExtremeDigital prodavnicama, i neka ti pošalju kopiju računa iz ED.

Varijanta dva je da kupuješ u našim fotoradnjama, ali sa nalepnicom i pratećom dokumentacijom Refot b npr.

Oni valjaju SanDisk

On 3/23/2021 at 6:57 PM, NShappy said:

Da li želiš da prođeš jeftino, ili želiš da nabaviš pouzdano dobru karticu?!?

Oba 🙂

Imam pozitivno iskuistvo od ranije sa gearbest.com, a shipping nije skup.

On 3/23/2021 at 6:57 PM, NShappy said:

Ne znam sada, ali kada malo popusti Corona sr'nje, poručuj od ovih što donose iz Mađarske.

Da vidis nije los predlog.