Jump to content

Recommended Posts

• 4 weeks later...

Hvala vam svima na komentarima, sugestijama, pohvalama, znaci sve 🙂

Blue Hour je jer sam krenuo u tom nekom fazonu da ih radim, a i ima previse "golden hour-a" 🙂 mada sam odmah nakon toga preimenovao celu seriju u jednostavno "Prag kroz moj objektiv" 🙂

Nisam pisao nista jer nisam ni slikao, nazalost stao sam skroz sa fotkanjem i ako zelim jos par fotografija da uradim u ovoj seriji, medjutim nerviranje oko posla, viza i ostalog je stopiralo malo "inspiraciju".

Danas sam uradio prvi print, da kazem probni i zadovoljan sam kako je ispalo, osim sto sam zeleo da ide preko celog platna ne ovako, ali im je online software malo retardiran, mada sto vise gledam i ovako postaje mi sve bolje 🙂

60x80 cm, platno

20210423_164444web.jpg

20210423_164618web.jpg

20210423_164913web.jpg

• Like 2
28 minutes ago, Foto turista said:

Mnogo dobro izgleda... Koji je to format, na cemu je stampano ?

Canvas, 60x80cm. Uzivo izgleda stvanro odlicno. Mada, kasnije sam poredio sa onimo sto ja vidim na mom monitoru i na monitoru je svetlije i bolje su jace, mada je stvarno odlicno i uzivo, samo kao da je malo "hladnije" sve, u sustini, da se pojacaju boje i bice bas kao na monitoru, ali sve u svemu zaodovljan sam kako je ispalo (mada me i dalje nervira sto nije preko celog haha)

@Pucko

Ma i meni, bas im ej glup software, a jedino moze online zbog korone... Poslao sam jos jendu na stampu i ta bi trebala da ide skroz preko celog platna. Hvala 🙂

@Yagodinac

I ja mislim, jer su u tom "painting" fazonu i ono, lepo lezu na kanvas 🙂 . Mada sam hteo par da radim kao akrilik preko, ali je dosta skupo, s obzirom da je ovo vise za test krenulo, a i da mogu pokazati konkretan odstampan primerak (zbog prodaje) krenuo sam ovako. Ma moze sigurno, ja sada gledam i pitam se zasto sam odmah krenuo sa velikim 😄 ono... jbiga haha. Pogledacu sta im je najmanje, koliko sta. U sustini, kada gledam na monitoru (EIZO) malo je toplija slika, za nijansu svetlija i boje su malo jace. Ko ne pogleda na monitoru, mislim da nema sanse da provali ovako, mada i meni monitori nisu setovani bas.

Samo da se javim, evo je i druga. Online software im je radio i dobio sam preko "celog" platna, nema okvira. Veoma zadovoljan stampom. Nisam je jos izvadio iz folije, ne zamerite 🙂

0-02-0a-35de4e7bb3a595474a99721dcc4aeef5be20cd4e5249aaf5f87cfb7789266093_b8bd3be8.jpg

0-02-0a-70f1eb11546d82edabed674b9e3a43ddf30fc381e5f90ea29de8ea7faff32486_7b134a3e.jpg

• Like 5

Da smaram jos malo? 🙂

Danas sam ufotkao na brzaka par fotki za prikazivanje, za prodaju. Iskoritio hotel od prijateljice jer joj basta i ceo taj deo dusu dao za fotkanje (za portrete uh...)! P.S. ApartHotel City 5 ako se nadjete u Pragu, tu je iza ugla odmah Staropramen pivovar 😄 

Kako vam se cini ovako? Posto ne zelim ono klasika gotove neke fotke i samo da lepim kao u ram, nego sam hteo da napravim bas svoje fotke.

I posto sam ja ipak u drugoj industriji, koliko (barem kod nas) ovako nesto ide? Kanvas, 80x60cm, ali mogu i drugi materijali itd. ne znam za koliko prodajete, ukoliko prodajete?

Evo je prva.

PalackyMost80x60_CanvasSaleWeb.jpg

• Like 1
On 4/27/2021 at 4:45 PM, Abishai said:

Da smaram jos malo? 🙂

Danas sam ufotkao na brzaka par fotki za prikazivanje, za prodaju. Iskoritio hotel od prijateljice jer joj basta i ceo taj deo dusu dao za fotkanje (za portrete uh...)! P.S. ApartHotel City 5 ako se nadjete u Pragu, tu je iza ugla odmah Staropramen pivovar 😄 

Kako vam se cini ovako? Posto ne zelim ono klasika gotove neke fotke i samo da lepim kao u ram, nego sam hteo da napravim bas svoje fotke.

I posto sam ja ipak u drugoj industriji, koliko (barem kod nas) ovako nesto ide? Kanvas, 80x60cm, ali mogu i drugi materijali itd. ne znam za koliko prodajete, ukoliko prodajete?

Evo je prva.

PalackyMost80x60_CanvasSaleWeb.jpg

tesko je odrediti cenu, ovde su daleko nize i daleko manje se prodaje. Mozda nije trenutno najpovoljnije vreme za tako nesto, ali racunam da u Pragu kad krenu opet turisti mora se prodavati. Ja to ne bih dao ispod 100

• Like 1

Nek si ti njih printao, prodace se vec tu i tamo, vise ili manje. Vazno da krenes, da ponudis, i cini mi se pun pogodak bas ta ponuda u 3D. Nekoliko njih opipljivih da kupci vide i osete predmet umesto da gledaju one fejk prikaze fotke u fejk prostoriji. Srecna prodaja 😉

• Like 1