Jump to content

Boca - divlje životinje

Recommended Posts

Sve je super ali ja mislim da su zadnje dve podeksponirane. Može to u obradi da se izvuče do granice pregorevanja, jedno blendu, blendu ipo koliko vidim odokativno (ti imaš RAW-ove, tu se mnogo bolje vidi koliko može). Inače moje je mišljenje da nije problem podeksponirati u fotografisanju pošto tu bolje zamrzneš pokret i stresanje, ali je i u PP moguće izvući dosta toga što pre 10 godina nije bilo moguće - pa ajde onda to da koristimo 😀

Hvala! Digao sam po 1/2 blende i to je to. Čini ti se da je više zbog obrade i "vinjeta" koje sam dodao (okolinu sam malo podeksponirao u postu). Inače, slažem se, mogućnosti tehnike treba koristiti maksimalno.

Sledeće tri su kao iz kataloga. Obećavam da će ovakvih fotki biti što manje, ipak su mnogo interesantnije kada je neka akcija u pitanju. 🙂

Obični beli rečni galeb sa Dunava (Chroicocephalus ridibundus).

Galeb sa Dunava

Crni australijski labud (Cygnus atratus). Ko zna odakle je zalutao-doleteo u naše krajeve i priklonio se zemunskom jatu pre godinu dana. Matično stanište mu je Australija, a ovde je doleteo iz nekog  evropskog jata. Za one koji ne znaju, labudovi su vrhunski letači, ali i vrlo agresivne ptice.

Australijski crni labud

Patka (patak) gluvara  (Anas Platyrhynchos) u Zemunu. Stidljiva ptica koja se uglavnom viđa u paru sa partnerkom.

Patka gluvara u Zemunu

• 2 weeks later...

Najzad i malo zime u Zemunu! Lepo jutro sam iskoristio za par snežnih kadrova.

Zemunsko zimsko jutro

Na ovoj fotografiji je intenzivno plava boja od refleksije Srarog šlepa.

Zimsko jutro

Zimsko jutro

• Like 1