Jump to content

Boca - divlje životinje

metabo
 Share

Recommended Posts

Sve je super ali ja mislim da su zadnje dve podeksponirane. Može to u obradi da se izvuče do granice pregorevanja, jedno blendu, blendu ipo koliko vidim odokativno (ti imaš RAW-ove, tu se mnogo bolje vidi koliko može). Inače moje je mišljenje da nije problem podeksponirati u fotografisanju pošto tu bolje zamrzneš pokret i stresanje, ali je i u PP moguće izvući dosta toga što pre 10 godina nije bilo moguće - pa ajde onda to da koristimo 😀

Hvala! Digao sam po 1/2 blende i to je to. Čini ti se da je više zbog obrade i "vinjeta" koje sam dodao (okolinu sam malo podeksponirao u postu). Inače, slažem se, mogućnosti tehnike treba koristiti maksimalno.

Sledeće tri su kao iz kataloga. Obećavam da će ovakvih fotki biti što manje, ipak su mnogo interesantnije kada je neka akcija u pitanju. 🙂

Obični beli rečni galeb sa Dunava (Chroicocephalus ridibundus).

Galeb sa Dunava

Crni australijski labud (Cygnus atratus). Ko zna odakle je zalutao-doleteo u naše krajeve i priklonio se zemunskom jatu pre godinu dana. Matično stanište mu je Australija, a ovde je doleteo iz nekog  evropskog jata. Za one koji ne znaju, labudovi su vrhunski letači, ali i vrlo agresivne ptice.

Australijski crni labud

Patka (patak) gluvara  (Anas Platyrhynchos) u Zemunu. Stidljiva ptica koja se uglavnom viđa u paru sa partnerkom.

Patka gluvara u Zemunu

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Krivošija poleće

Jedan od labudova iz zemunskog jata je, zbog svog problema sa krivim vratom, dobio naziv "Krivošija" kod lokalnih alasa. Pa, evo ga u akciji poletanja...

Krivošija poleće

Još jedna fotografija galeba u letu.

Još jedan portret galeba u letu

Scena masovnog poletanja koju nije lako uhvatiti.

Složno

Lepe fotke a i taj telac radi posao za sve pare. Ne smem da zamislim kako bi te poslužila recimo Sigma 150-500, 50-500 ili neki sličan monstruozni zum.

Nego nešto drugo mi privlači pažnju, fizička sličnost sa našim domaćim guskama je prilično upadljiva. Verovatno su skoro pripitomljene.

Hvala! Meni je ovo ptičarenje onako - usput. Za ozbiljnije zahvate treba i ozbiljnije telo, a i ozbiljniji objektiv. Dobar 40-150 mi je odavno falio za moje primarno fotografisanje kada putujem i šetam se po planinama. Planiram još nabavku TC1.4 i tu se zaustavljam, bar za sada.

BTW, ja ove zemunske labudove zovem natovljenim gusketinama Nema tu ni malo one suptilnosti iz doba Čajkovskog

• 2 weeks later...