Jump to content

Canon Dslr i video?

Recommended Posts

Prvi put čujem za oštećenje senzora. Neka me ispravi neko ko bolje zna ali svadbarski primerci su snimali ne satima nego godinama i opet sve to uglavnom dobro šljaka. S druge strane sedmica ima sasvim OK video za svoje vreme odnosno za kućne upotrebe. A ako baš uspeš nešto da uništiš, u šta čisto sumnjam, drugi aparat košta kao... Ček' da vidim ovde kod mene... Da, kао 6 praseta od po 20 kg, dakle skoro pa ništa.

Pregrevanje senzora ti možda neće biti problem, ali strimovanje kroz HDMI verovatno hoće ako nemaš eksterni uređaj da to radi u realnom vremenu.

Pogledah na brzaka i kažu da se snalaze sa ML, mada nema punih 1080p, već 1280 x 720 što ti je verovatno dovoljno.

Tako da ćeš verovatno uspeti u svojoj nameri, a ML ti omogućuje da snimaš na CF karticu dok strimuješ HDMI, mada će to pospešiti grejanje aparata.

Treba rešiti i eksterno napajanje da se ne bi zezao sa baterijama.

A zašto bi se oštećivao, budimo realni? Ako baš toliko strahuješ onda isključiš IS i AF, prethodno kadriraš i fokusiraš manuelno tamo gde očekuješ da budeš i udri. U krajnjoj nekoj liniji možeš da uzmeš i neko manuelno M42 staklo koje košta kao račun u kafani za jednog, pa onda slobodno snimaš. Taj 17-55 2.8 koliko sam čuo ima samo jednu manu a to je IS koji može da strada prilikom udarca.