Jump to content

Moje fotografije 'Razno'

Recommended Posts

1 i 3 zanimljive, dobre fotke...

1 Kod prve postoji jedan ozbiljn estetski popust, samo gavran treba da bude ovako crn, ali ne i ova svetiljka jer previse je naglasena jakim kontrastom a nije tako bitan element u kadru da privlaci toliko paznje na sebe, jednostavno treba je klonirati u obradi oblacim.

3 dobar primer fotke van svakog pravila a ipak sve je podredjeno sustini, narativu.

2 snap, estetski, likovno, narativ, nema nista, prazna.

Nemoj da se ljutiš, ali nit znam šta je ephotozine, niti bi me tangirala mišljenja na drugim društvenim mrežama/forumima/sajtovima. Imam izgrađen svoj fotografski ukus i svoje mišljenje i njemu verujem; tvoja fotka je dobra i tačka. Prethodno sam se naravno pola svog života unazad načitao fotografskijeh knjiga i nagledao ozbiljnih portfolia, pa su realno male šanse da ne umem da prepoznam dobru fotku 😁. Sasvim je drugo pitanje da li umem da napravim dobru fotku, to je potpuno drugi par opanaka 😁😁. Naravno, pratim dosta toga trenutno, ne živim u prošlosti; a pre svega Flickr koji je zadnje decenije pravi rasadnik dobrih fotki (1%) i loših fotki (99%), pa ako umeš malo da pročeprkaš tu_i_tamo onda ima štošta interesantno da se nađe - i da pritom bude u trendu.

Ono što me podseća na komičnu situaciju je kad je jedan svojevremeno davno fotografski junoša_početnik dospeo na ovaj forum i okačio svoje neke radove koji su dobijali sve same pobede na National Geographic takmičenjima, a mi pogledamo - sve sami snepšotovi. Onda pogledamo malo bolje i ispostavi se da su sva ta takmičenja zapravo preko fejsa i da pobeđuje onaj koji bolje mobiliše tetke i strine a ne onaj koji je bolji fotograf.

Isto tako i ovde, bejah član pre 5-10 godina na F11, Saachi_art, Fineart America i sve sam ih odagnao u_Q. Razlog? Ti mene serdare, ja tebe vojvodo, svako hvali komšijin snepšit i svuda se nešto valja i kupuje. Izvin'te, mene to ne interesuje. Mene zanima da vi men' kažete gde ovde ima dobri čvarci i kavurma, tj dobra fotografija...

^
Sve je to normalno, nije normalno kada se covek oseti ne znam kako pa pocne da vredja sagovronika zbog kticki napisanog komentara.

Napisao si da 8 ima to nesto, slazem se u potpunosti, fotka je odlicna pre svega likovno estetski, odnos tamno svetlo kojo na odlican nacin podrzava sustnu, daje snagu narativu. Meni je i 7 odlicna.

Zanima me sta mislis o fotografiji 4 koja ima dobrih elemanta, ali mislim da je kada se sve sabere mlaka, dok je recimo 5 totalno prazna.

Ajde ovako.

Pošto ja nemam nameru da izigravam žandara i vijam vas dvojicu (Foto turista i Kisha) po forumu i čitam besmislenu raspravu ko je kome šta i kad rekao, jednostavno obiđite jedan drugog. Prestanite jedan drugom komentarisati postavljene radove i kraj priče.

Ne mora se svačiji rad svaki put i po svaku cenu komentarisati, to nije obavezno na ovom forumu, jednostavno preskoči, produži dalje i kraj priče.

3 hours ago, BoneHead said:

Ajde ovako.

Pošto ja nemam nameru da izigravam žandara i vijam vas dvojicu (Foto turista i Kisha) po forumu i čitam besmislenu raspravu ko je kome šta i kad rekao, jednostavno obiđite jedan drugog. Prestanite jedan drugom komentarisati postavljene radove i kraj priče.

Ne mora se svačiji rad svaki put i po svaku cenu komentarisati, to nije obavezno na ovom forumu, jednostavno preskoči, produži dalje i kraj priče.

Razume poentu ovoga sto si napisao, ali ne mozes da izjednacis pristojno napisan komentar bez namere da vredja autora, i njegovo bespotrebno vredjanje samo zato sto sam mu uputio kritiku, i nije on vredjao samo mene, mogu da ti nadjem jos desetak primera ako niste obrisali... Nema besmilsene rasprave, covek vredja na kometar koji mu se ne dopadaju, samo to je besmisleno.

Ja se ne bavim njegovim fotografijama, bavim se svojim i fotografijama koje su postavljene na forumu, bavi cu se i dalje kao sto to rade i mogo da rade ostali... Kome se to ne dopada moze da ih postavlja ne mestima gde nije moguce da cuje kometar i misljenja posmatraca.

Sve sto bi trebalo da kazes mozes da kazes samo njemu, sa moje strane ne postoji nista provokativno, nista nepristojno, nista sto se kosi sa pravilima forimu direktrno ili perfidno.
Nemam nisakim konflikt na licnonm nivou, on mene vredja bez razloga, tako da meni nemate sta da kazete.