Jump to content
Sign in to follow this  
Abishai

DIY custom adapter

Recommended Posts

Mozda neko nadje ovo  interesantnim /ilii dobije ideju da odradi nesto slicno 🙂

Pre 10-tak dana otpirlike, dok mi nisu stigla jos neka svetla razmisljao sam kako da osvetlim pozadinu i setim se da imam blic jos odavno koji bih mogao da iskoristim. Posto sam i sekao kartone pakacio na svetla itd. kako bih dobio neki efekat (namerno izbegavam da dodajem u post produkciji, zelim sto vise da izvucem samom slikom) padne mi na pamet (verovanto postoji i da se kupi, ne znam), da zacas odradim 3d model i odstampam. Odradio sam ga iz dva dela, adapter i ovi kao "oblici" koji se ubacuju u njega, to je bilo cisto zbog prakticnosti, da ne bih svaki put morao da stampam i modelujem sve, vec jednom odstampam adapter i posle samo oblike kakvi mi trebaju radim. Evo prvog rezultata, prvog prototipa 🙂

p.s. Gremlin je tu cisto zbog fokusa jer mi je bilo lakse posto su moji modeli (ukucani) su uveliko vec spavali 🙂

PrototipTest01b.jpg

hm da, nisam siguran koliko stvaro mozes da ostvaris zeljeni efekat sa komplet rasvetom.  Voleo bih da vidim prave primere sa pravim modelom.  Ja o ovome inace razmisljam vec neko vreme, hocu da porucim ovo

https://magnetmod.com/products/magbeam-kit

ali mi je to vise za neki rad na terenu sa bicem, dok sa pravom rasvetom za studijsko fotkanje je najbolje mozda optical snoot i tu postoje dve varijante, fabricki, kazu da najbolje rezultate daju oni koji se kupuju bez objektiva, pa na njega kacis koji hoces, to je nesto ovako

https://www.diyphotography.net/a-comprehensive-optical-snoot-review/

i otprilike je 200-250 eura na ebay ili aliexpres

ili druga opcija DIY to isto, sto sam probao, koristi se obican snoot na koji se zakaci makro prsten i na njega se stavlja objektiv. I sve u svemu, nije lose, probao sam za sada samo jednom, ali daleko je to od idealnog. Za efekte sam koristio modle od sprica. Ali hocu da kazem da je i tu efekat dosta slab, doduse koristio sam neki 18-55 objektiv i jednostavno nisam uspeo da dobijem taj efekat kao sto se vidi na optical snoot primerima. Mozda je delom i do objektiva koji sam koristio, tako da cu vrlo skoro probati ponovo. Problem je sto tu ima dosta cinculiranja i gubljenja vremena, a u toj prici mi je tesko sa nekim modelom, posto treba da bleji dok se ja igram.  Eto, to su neka moja  razmisljanja, mene to jako drzi i takve fotke sa tim efektom mi se najvise dopadaju, tako da ne odustajem.

e da, razmisljao sam i o nekom projektoru, kako bi se on mogao iskoristiti, oni imaju dosta jako svetlo, ali trenutno ne znam nikog da ga ima