Jump to content

Recommended Posts

Nakon skoro 2 nedelje totalne pauze, uzeh sinoc na kratko aparat u ruke. Dal me prolazi volja ili zbog nekih drugih gluposti ne stizem ni da razmisljam o fotografiji, ne znam. Ali evo jedne brzinske od sinoc. Voleo bih da sam stigao da malo drugacije postavim zavesu (i dodam drugu)i jos neke stvari. Klinac mi je isto pobegao, posto je svetlo malko drugacije trebalo da pada i padalo dok nije smugnuo, ali na tim slikama zmuri, glupira se pa su mutne itd, ali nema veze sada ­čÖé

12.

Zeki Kral.jpg

Dosli ljudi u goste i ja ih izmaltretira onako na brzaka hahah. Nazalost nemam nista od muske garderobe u ovom fazonu. Portret drugara spanca, Javier Pinilla.

13.

FB_IMG_1592081399890~2.jpg

Nakon nekoliko nedelja napravih jos jednu, hteo sam nesto da probam, medjutim nisam bas zadovoljan, ali nema veze, makar sam uradio jednu nakon par nedelja ­čÖé

15.

ZekiPiratBlagoWebManja.jpg

Jedan portrait od veceras, mada je bilo vise slika, mislim da cu imati jos 2-3 uskoro iz ove serije veceras.

16.

SanjaPortret01_web.jpg

obrati paznju na prsa, crveno kao da ima alergiju, inace ne znam, nekako mi je odsutna, nema nikakve emocije, cak mi deluje kao svejedno mi je radi sta hoces

4 hours ago, puckons said:

obrati paznju na prsa, crveno kao da ima alergiju, inace ne znam, nekako mi je odsutna, nema nikakve emocije, cak mi deluje kao svejedno mi je radi sta hoces

Da, nisam ni primetio, sad gledam na drugom monitoru, hvala!

Haha, u pravu ste, bukvalno je tako. Klasika, premorena, ja je smarao da slikam malo jer osim one slike klinca nisam slikao par nedelja (odmor) i eto, izgleda da se bas vidi, ja sam se valjda navikao :)) 

Hteo sam nesto veceras, ali nisam uspeo i na kraju reko cekaj, stani samo da probam nesto da znam za sledeci put i na kraju mi se svidela slika, i ako nije bilo nikakvog poziranja (vidi se po njoj, pogled, desna ruka, pricamo, nisam planirao uopste ni da zadrzim sliku)

18.

SanjaFullPortret.jpg

Izvini ┼íto komentari┼íem a nisam neki tata_Mata za portrete i studio, ali mo┼żda da proba┼í malo, samo malo da doda┼í neku rasvetu i sa desne strane? Neka ostane senka na licu ali je malo nekako idu─çi put rasvetli, mo┼że i neka bzv ┼żilberica, ne mora dve glave ili ┼ítajaznam. Ovako me podse─ça na neki nemi film iz dvadesetih i tada┼ínje stilove (ni┼íta pe┼żorativno, samo ako si hteo taj efekat - uboo si ga totalno).

BtW devetka pokid totalni, po na┼íim savremenim fotografskim shvatanjima mo┼żda bi bolje bilo da model gleda ka centru kadra ali ako gleda┼í o─Źima Rembranta OK je skroz. Njemu je meko svetlo bilo na prvom mestu.

On 7/30/2020 at 9:07 PM, yagodinac said:

Izvini ┼íto komentari┼íem a nisam neki tata_Mata za portrete i studio, ali mo┼żda da proba┼í malo, samo malo da doda┼í neku rasvetu i sa desne strane? Neka ostane senka na licu ali je malo nekako idu─çi put rasvetli, mo┼że i neka bzv ┼żilberica, ne mora dve glave ili ┼ítajaznam. Ovako me podse─ça na neki nemi film iz dvadesetih i tada┼ínje stilove (ni┼íta pe┼żorativno, samo ako si hteo taj efekat - uboo si ga totalno).

BtW devetka pokid totalni, po na┼íim savremenim fotografskim shvatanjima mo┼żda bi bolje bilo da model gleda ka centru kadra ali ako gleda┼í o─Źima Rembranta OK je skroz. Njemu je meko svetlo bilo na prvom mestu.

@yagodinac┬áMa svaka sugestija/kritika je dobro dosla ­čÖé. Kupio sam najzad zilbericu, stigla pre neki dan :D. Moracu da presetujem monitor, radim na EIZO-u┬ái ja kada gledam kod mene, vidim svaki detalj je tu,┬á dosta nijansi (perfektan gradient) i onda kada pogledam npr na poslu na monitoru, sve je izuzetno mracno, gube se detalji... ­čś×┬ái to se non stop desava.

Za 9. sam bas imao inspiraciju, imao sam sliku u glavi. Bila je malko drugacija u mojoj glavi, ali jednotavno nisam imao mesta da je izvedem bas kako sam zamislio, ali sam zadovoljan i ovom. Radije bih radio taj fazon nekog kao "storytellinga".┬áHvala ­čÖé

@Foto turista┬áNisam primetio, ali jeste mi nesto bilo cudno sa senkom oko brade, sad si mi potvrdio da bi bilo bolje da je malo drugacije... Hvala ­čÖé

20.

SanjaCrvenaHaljina.jpg

video na fejsu, opet zamerke oko boje, crvenilo na dekolteu, zelenilo na licu, opet ta neka nedoslednost u boji koze koja ti se javlja na fotkama, super su price ali ovo nekako uvek odvuce paznju

• Like 1