Jump to content
Abishai

'30s/'40s glamour, noir,...

Recommended Posts

Nisam bas slikao neko vreme, i poslednje 3 nedelje sam se primio uglavnom na noir i '30/'40s glamour i resio da se oprobam u tome, pa evo par fotki.

Otprilike ide:

- '30s

- '40s 

- '40s noir

i jednu sam imao u glavi neko vreme (sa gas maskom, ali mi prodadose malu! 😄 ).

SanjaOkoGlaveBlurWeb.jpg

SanjaHollywood1000webDarker.jpg

SanjaSesir02_web2.jpgNoir01web2.jpg

DSC_4288web.jpg

• Like 1

Onako na prvi pogled meni je ovo sve dobro, cisto estetski nema se sta zameriti... Sem mozda na trecoj, taj deo lica koji je u senci sesira mozda je trebao da bude za nijansu svetliji, mozda je malo previse u mraku.

da, ta treca skripi meni po drugim stvarima, nelogican izor svetlosti koji osvatljava lice i sirmu sesira, steta sto ne vidimo ni jednu fotku sa recimo zaluzinom koj je na toj slici, da ona bude ta koja baca senku na lice npr.

I cetvrta mi ne pripada ovde ni po cemu, dobra je fotka, ali zasluzuje posebnu temu

@Foto turista
Hvala. Prvi put sam krocio da probam ovaj fazon. Evo jos jedne od te veceri sa sesirom.

@puckons

Hvala. Cetvrta mi je jedna od omiljenih, inace bukvalno druga u zivotu koju sam uslikao da nije prirodno svetlo, klasican noir (ili gresim) 🙂

Inace, ovo su mi bas prve, prve slike da fotkam sa osvetljenjem, nisam bukvalno nikada do sad, tako da jos uvek malo istrazujem, Otprilike se i vidi po slikama kada bi ih hronoloski poredjao za ove 3 nedelje verujem. Prva (portret '30s) je ustvari najsvezija.

SanjaSesir01_webMala2.jpg

• Like 1

On 5/8/2020 at 7:20 AM, puckons said:

I cetvrta mi ne pripada ovde ni po cemu, dobra je fotka, ali zasluzuje posebnu temu

On 5/8/2020 at 12:29 PM, Abishai said:

@puckons

Hvala. Cetvrta mi je jedna od omiljenih, inace bukvalno druga u zivotu koju sam uslikao da nije prirodno svetlo, klasican noir (ili gresim) 🙂

Nesto mi se cini da je Pucko mislio na petu, ovu s gas maskom... Abiashi, numerisi fotke i lupi razmak izmedju linkova kad postujes (da se razdvoje fotke, imas i preview dugmence) za bolji uvid i lakse komentarisanje kada je vise od jedne u postu 😉

A fotke su mi u celini odlicne, s obzirom da su prve... Prva, peta i ta cetvrta(noir, kako kazes) su mi favoriti. Cekamo sledece unapredjene serije 🙂

On 5/11/2020 at 8:54 PM, 5ar82 said:

Meni sve ovo izgleda lepo... Nastavi da postavljaš da oživi ovaj forum. 🙂

Haha, potrudicu se, makar dok me drzi za sad slikanje :). Ima ovde par ljudi koji bukvalno odrzavaju svo ovo vreme, skidam kapu.

On 5/11/2020 at 12:40 AM, amaNS said:

Nesto mi se cini da je Pucko mislio na petu, ovu s gas maskom... Abiashi, numerisi fotke i lupi razmak izmedju linkova kad postujes (da se razdvoje fotke, imas i preview dugmence) za bolji uvid i lakse komentarisanje kada je vise od jedne u postu 😉

A fotke su mi u celini odlicne, s obzirom da su prve... Prva, peta i ta cetvrta(noir, kako kazes) su mi favoriti. Cekamo sledece unapredjene serije 🙂

Da, da, sigurno na petu, posle sam i ja ukapirao. Hocu, nije mi palo na pamet da to odmah uradim, tako cu od sada. Hvala 🙂