Jump to content

Recommended Posts

Ne znam kako izgleda kada nema korone, ali po ovim fotografijama izgleda kao neveselo mesto, neko koje ni u snu ne bih posetio. Dobro uhvaćena atmosfera sa distance, baš kako i nalaže socijalno distanciranje, stvara utisak dodatne otuđenosti među ljudima...

Svaka čast za iskustvo biti u Londonu u vreme ove kuge_i_kolere, ali - bez ljutnje - kadriranje može mnogo bolje. Bolje bi bilo da si okačio jednu dobru nego trideset snepšota. Evo npr prva iz drugog posta ima potencijal, ostalo baš i ne.

Za početak ispravi linije, neka ti bandere budu uvek vertikalne a ne krive. Neka ti pozicija prema suprotnom trotoaru bude pod 90 stepeni, pa tu čekaš akciju. Ako se nešto desi - imaš super fotku, ako ne, nikom ništa. Nema logike ulicu snimati bez plana, onako ukoso.

Da ne bude kako samo kudim umesto da budem konstruktivan, pogledaj kako izgleda ulična reportaža našeg vrlog drugara. Nijedan promašaj, nijedna suvišna, kompozicija za medalju. Obrati pažnju na linije i perspektivu, tj gde on stane pre nego što okine. Znaći, voleo bih da su fotke moje, eto toliko su dobre.

• Like 1

Ajd' molim te sledeći put kad budeš kačio fotografije, lupi jedan enter posle svake  da ne budu slepljene (ispravio sam ja ovaj put) i ako staviš brojku ispred ili iza svake onda će članovi koji komentarišu lakše da se snalaze kad ih imenuju, a ne da bude "ona treća iz četvrtog posta".

Hvala.