Jump to content

Recommended Posts

Po svemu sudeci i fotkanje na suncu ce stvarati velike probleme ovima sto malo fotkanje, malo video...

Izgleda da su malo pozurili sa R5, gorelo pod nogama jasno ali bas ovo, uh bruka...

Gerald Undone - More bad news about the R5. Every minute that you spend taking photos with it reduces the time you can shoot HQ video. Today I shot photos for 1 hour in 30C summer weather, and by the end of it, I switched to video and the overheat warning was on and 0 mins remaining due to heat.

@NShappy

Pa dobro zar nije trenutno najbolja FF kamera makar za fotkanje, da izbacimo video iz te price, mada i sto se videa tice nudi najebolje ali uz ogranicenja, ne mozes bas svdbu da snimas ???

Druga je prica sto to najbolja nije uz neku ne znam kako bitnu razluku u odnosu na konkurenciju...

@AlexLex

Ovo ako je tacno cena ce brzo dole, a to su ze mene ne bas tako bitne vesti ali svakako dobre, imacemo odlicnu kameru za fotkanje koja nije preskupa... Mena taj video ni najmanje ne zanima. Za sad deluje da je za fotkanje perfektna...

Jeste, slažem se, lepo kaže čovek "najbolji IBIS sistem" među svim proizvođačima foto-aparata ... ali to ne znači i najbolji foto-aparat 😁

Sve u svmeu jeste jedan od najboljih, a za tebe lično sigurno jeste najbolji, tu nema dileme 😎

^

Pa sta treba jos da ima ??? Najbolji IBIS sistem, najbolji AF, najbolja ergonomija, senzor kida i sve vezano za performanse senzora, o objektivima koje moze da koristi i canon podrsci i da ne govirmo, to je odavno nesto sto samo canon i nikon imaju... Sta je to bolje na trenutno najboljoj Sony kameri od oko 45mpx, i dali to sto je bolje ako nesto ima bolje cini tu kameru boljim izborom ???

Mislim da trenutno nema bolje kamere od R5 uz napomenu da sve te razlike koje je cine najboljom nisu nesto revolucionarno, ali je tako.

Vidi, to da li je AF bolji od Sony-jevog ... to je za belosvetsku bespotrebnu raspravu.

Ergonomija je bolja - tu  nema dileme.

To kako i da li rade bolje adaptirani EF objektivi ili native ... i to je za raspravu u koju nemam nameru da ulazim (ali je poznato da je step motor bolje rešenje za mirorles od ultrasonik motora koji su idealno rešenje za DSLR).

A tek priča da li je bolji 61 MPix. senzor na A7R4 ili ovaj 45 MPix. na R5 ...  😱, kao da se vodi rasprava dal je bolji Mercedes ili BMW.

I tako do u besvest.

Elem, kao što već rekoh u nekom postu iznad, nemam nameru da ulazim u  besplodne i bespotrebne priče na ovu temu.

Nadam se da razumeš, ovim sam "over & out".

^

Ne znam zasto je toliko tesko prosto se sloziti sa cinjenicama, pritom nisam napisao nista spektakularno tipa najbolja kamera koja je pokopala konkurenciju, vec ono sto jeste, par prakticno sitnice je cine trenutno najboljom kamerom... Sve to vec u narednom izdanju sony ima da sustigne kao sto su sa ovom novom kamerom koprila resenje ekrana, jos da iskopiraju meni i ergonomiju, da se ne preve blasavi kako bi se po svaku cenu razlikovali 😛

Eto na meniju su poradili, kao i na okretnom ekranu, još da poboljšaju malo ergonomiju - da ne ispada iz ruke nama koji imamo veće/deblje šake i prste (krojen izgleda za Japanske domaćice) ... pa bilo bi super 🤭

Samo da vas podsetim da najbolji AF ima Sony A9II, svi drugi modeli bilo kog proizvodjaca su par godina iza njega. Ko to nije video uzivo kako radi, nije ni svestan koliko je dobar.