Jump to content

Recommended Posts

• Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pa kupi bre odmah sada Sony. Radi sve to, i za manje para. 😛

Održavanje računara i sistema mi je posao od koga živim, počevši od 1990. god. Mator sam ja (55 banke za koji dan) 🤫

Nesto ce da zaseru to je sigurno, samo da vidimo u kom segmentu 😛 Ako je samo cena previsoka a sve ostalo na vrhunskom nivou onda nema problema, i ta cene doci ce na svoje mesto za par meseci do godin

Posted Images

^

Mnogo je to MP, nikon je tu negde a losije performanse, to je svakako sony senzor.... Cisto gledam sta nudi ovaj novi canon senozor, jos DR da bude ovako dobar i konacno imaju nesto sto valja a sto svi znamo ima da cede nardnih minimum 10god i derivate ovog senzora da pakuju u razne kamere.

"Sad negde procitah, uputstvo za R5 na engleskom je na 919 strana i proverih zaista je tako. Nije bas gust tekst ali stvarno! "

Ne znam sta je poenta ovoga sto si napisao ??? Da uputstvo ima 919 stran ili da je zaista tako ovo sto sam ja napisao u kometaru iznad "Krenes u lov na zivotinjke i odradis to kao profi fotografa zahvaljujuci AF, a mislim da su i ostale funkcije potrebne za uspesan lova bolje nego kod kamera koje su tome namenjene"

Pa ako te ne mrzi mozes skinuti uputstvo sa linka koji sam ostavio.

Edit: Da, to sto sam napisao da uputstvo ima 919 strana, znaci upravo to da ima 919 strana.

Hahahahahaha... 😄
Inace...kada se fotografise na 20fps elektronskim okidacem, R5 snima 13bit raw, umesto 14bit raw.

Izasao je i A7sIII, iskreno, meni su boje i dalje dosta bolje na R5, ergonomija je bolja, 45mpx je korisnije ako se vise fotografise, nego snima.
Koliko sam video po nekim snimcima, kada snimaju R5 i a7sIII, sony je cak i topliji, ali se ne prekida, dok se canon zaustavi posle nekog vremena...ili je temperatura bolje rasporedjena, ili je canon mozda i namerno stavio limit od 30ak minuta, kako bi sacuvao senzor.

39 minutes ago, unique93 said:

...
Inace...kada se fotografise na 20fps elektronskim okidacem, R5 snima 13bit raw, umesto 14bit raw.

Ako to nadjes u uputstvu, onom od 919 strana castim pivo, H+ mod je 13-bit, ES je 12.

Al ima ovde.

RAW: RAW, C-RAW 14 bit (14-bit with Mechanical shutter and Electronic 1st Curtain, 13-bit A/D conversion with H+ mode, 12-bit A/D conversion with Electronic shutter,

@maxer

Svakako je lepo imati, al to dolazi na red kada se sve ovo pojavi u RF varijanti... Kada jednom skinem adapter za EF vise ga ne vracam, a dok moram da ga koristim ne kupujem RF objektive, eventualno moze da ostane jedan od ovih objektiva sa adapterom na njemu 😛

Canon EF 16-35mm f/2.8L III
Canon EF 35 f1.4L II
Canon EF 85mm f/1.4L IS
Canon EF100mm f/2.8L Macro IS
Canon EF 135mm f2L
Canon EF100-400mm f/4.5-5.6L IS II

Realno nema uopste potrebe ove objektive da menjam, samo je 135 malo meksi u odnosu na ostale objektive, ali je zato 35 1.4 II preostar...

Odlican je aparat...ima ogranicenja, ali dobro...sto se fotkanja tice, nema zamerke...sve je vrhunsko...voleo bih samo da se resi koriscenje AF lampice na blicu na mirrorless aparatima... 🙂
Sto se snimanja tice...4k 24fps ALL-I koji moze da se snima bez pregrevanja je isti kao Na R samo bez kropa, sto je i vise nego dovoljno...4k HQ se pregreva, ali jeste ostriji...60fps i 120fps se pregrevaju, ali dobro, valjda u realnom radu nece biti toliko problema....mozda se cak i resi nekim firmware-om... 🙂

Ma jok, neće to Canon otkloniti ... možda je to i namerno stavljeno, a da u stvari se ništa ne pregreva.

Neki youtube-ri su pokušali da hlade kameru ... i kažu - ne pomaže. Zato je vrlo sumnjivo to "pregrevanje".

Pa baš da su stavili da se namerno opterećuje hardver i pregreva, malo sumnjam. Pojaviće se Rusi, hakeri, MagicLantern i ispraviće kod a onda na Canon pada velika bruka da je nešto ovako vrlo kvarno uradio. Sve fotografske afere u zadnjih deset godina (pljuckanje zavesice u D600, curenje svetla u petardama, otpadanje ogledala, gume se ljušte kod Nikona) biće ništa ako se ispostavi da je pregrevanje namerno, naročito sad kad se tron kanonski ljulja.

Prave hajp da bi se pricalo o tome, skrecu paznju na R5, ima da se trubi o tome dok se ne pijavi nova kamera koja nema taj problem, svako ima da kaze kako se pregreva ali da naglasi kako je za fotkanje najbolja kamera na trzistu, sa najboljim AF i ostalim sitnim prednostima u odnosu na Sony... Evo ova nova sony kamera, super sprava, sve radi, i prica se tu zavrsava nema oko cega da se dize galama, kome sada treba 8k za neku siroku upotrebu ???

Matematika je prosta, gotovo niko nece da kupio kameru od 4k evra za neko blogovanje po yotubetu, za tako nesto postoje daleko jeftinija i za te potrebe jednako dobra resenja... Za snimanje spotova i kracih snimaka, za snimanje sa pauzama, u poslu gde ima love, i gde ima smisla praviti takav kvalitet tu nije problem da se odvoji 4k evra za kameru, a kada ih konkurencija natere i objektivne okolnosti na trzistu ima to sve da proradi kao sat, na R5 ili na nekoj novoj kameri koja ce bas da bude odlicna za video ali ce je malo oskatatiti da ne bude i vrhunska foto kamera... Vreme iza nas je pokazalo da znaju sta rade, uvek su igrali pametno za sebe i dobro kavkulisali...

Koliko su samo precenili ova RF stakla, a zasto ? I da ih nisu precenili jednako bi se prodavala, svesni su toga da imaju odlicnu EF paletu objetiva i da ce svakako jos neko vreme RF stakla slabije da se prodaju, pa kada je vec tako heheh 😛 Pa ovaj pisljivi EF adapter koliko su samo ovo govance precenili, sve su dobro odmerili, prednost FF milc kamere, jasno im je da medju fotografima ima mnooogoo EF objktiva, da je trziste prezasiceno, pa kad je vec tako deru na novim kamerama, RF objektivima, i adapteru koji kosta 10e u prozivodnji 😛

Just now, Foto turista said:

Prave hajp da bi se pricalo o tome, skrecu paznju na R5, prvo su pustili buvu i skrenuli paznju na video karakteristike a naravno da sve vreme znaju da je R5 trenutno najboljia kamera za fotkanje, ima da se trubi o tome dok se ne pijavi nova kamera koja nema taj problem, svako ima da kaze kako se pregreva ali da naglasi kako je za fotkanje najbolja kamera na trzistu, sa najboljim AF i ostalim sitnim prednostima u odnosu na Sony... Evo ova nova sony kamera, super sprava, sve radi, i prica se tu zavrsava nema oko cega da se dize galama, kome sada treba 8k za neku siroku upotrebu ???

Matematika je prosta, gotovo niko nece da kupio kameru od 4k evra za neko blogovanje po yotubetu, za tako nesto postoje daleko jeftinija i za te potrebe jednako dobra resenja... Za snimanje spotova i kracih snimaka, za snimanje sa pauzama, u poslu gde ima love, i gde ima smisla praviti takav kvalitet tu nije problem da se odvoji 4k evra za kameru, a kada ih konkurencija natere i objektivne okolnosti na trzistu ima to sve da proradi kao sat, na R5 ili na nekoj novoj kameri koja ce bas da bude odlicna za video ali ce je malo oskatatiti da ne bude i vrhunska foto kamera... Vreme iza nas je pokazalo da znaju sta rade, uvek su igrali pametno za sebe i dobro kavkulisali...

Koliko su samo precenili ova RF stakla, a zasto ? I da ih nisu precenili jednako bi se prodavala, svesni su toga da imaju odlicnu EF paletu objetiva i da ce svakako jos neko vreme RF stakla slabije da se prodaju, pa kada je vec tako heheh 😛 Pa ovaj pisljivi EF adapter koliko su samo ovo govance precenili, sve su dobro odmerili, prednost FF milc kamere, jasno im je da medju fotografima ima mnooogoo EF objktiva, da je trziste prezasiceno, pa kad je vec tako deru na novim kamerama, RF objektivima, i adapteru koji kosta 10e u prozivodnji 😛

^

O tome ti pricam, i onaj koga ne zanima na kraju pogleda, i sta zakljuci ? Da je to odlicna kamera za fotkanje, ko se malo bolje razume zakljuci ce da je nesto najebolje sto je trenutno u ponudi i da nudi najbolje video mogucnosti uz odredjena ogranicenja, ali svakako canon je uspeo da skrenu paznju na svoj novi proizvod + to ih nista ne kosta...

"ko se malo bolje razume zakljuci ce da je nesto najebolje sto je trenutno u ponudi",  da si na to dodao: "što Canon trenutno nudi", pa da se složim sa tobom 😁

Ovako mogu samo da se složim - da se ne slažemo 😇, i odmah da dodam da mislim da je besmisleno da u vezi toga ulazimo u polemiku, pošto su nam očito stavovi i shvatanja o tome različiti.

Za nekoga ko ima EF stakla, ovo jeste #1 izbor, ali za mene koji ih nema ... nikako.

Turista, ajd malo smanji hype-ovanje Canon je najbolji na svetu, najbolja kamera... Ponekad se pitam da li troluješ. Forume ponekad čita i neki slučajni prolaznik koji traži informacije. 

Ne postoji najbolja kamera. Može možda da postoji najbolja kamera od nekog brenda, a i to je uslovno. Zavisi od potreba korisnika.