Jump to content

Recommended Posts

@yagodinac

novi RF 70-200/4 je $1600, stari (tj. novi EF II) je $1300. To su oba objektiva sa stabilizacijom, onaj jos strariji (EF I) je $1000, a prastari EF bez stabilizacije jeste 2,5 x jeftiniji od novog RF-a, al tesko da je to uporedivo.

• Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pa kupi bre odmah sada Sony. Radi sve to, i za manje para. 😛

Održavanje računara i sistema mi je posao od koga živim, počevši od 1990. god. Mator sam ja (55 banke za koji dan) 🤫

Nesto ce da zaseru to je sigurno, samo da vidimo u kom segmentu 😛 Ako je samo cena previsoka a sve ostalo na vrhunskom nivou onda nema problema, i ta cene doci ce na svoje mesto za par meseci do godin

Posted Images

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM Lens - 2700 USD - 1070 g  17 Elements in 13 Groups

Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM Lens - 2000 USD - 1480 g  23 Elements in 19 Groups

@Work: nešto mi se urezalo u svest da je F4L IS negde oko 700-800e (jeste, bio je pre 10 godina 😆), pa otuda iznenađenje cenom od 1600$. Inače se već deceniju ipo F4L bez IS prodaju polovni za 400e, +/- neka cifra zavisno od stanja i hitnosti prodaje, pa mu ovih 1.6k onda dođe kao hladan tuš. Ja sam tipičan amater kome praktično ništa nasušno ne treba, već mi treba sve pomalo, i onda uglavnom gledam odnos uloženo/dobijeno.

Računajte da je i hype za digitalnu fotografiju odavno prošao, i da će Canon da proda jedno 5x manje tih (naj)novi(ji)h 70-200 nego onih ranije, bez obzira koliko jeftino će da ih prodaje. Sada to kupuju jedino i samo profesionalci, i mnoooogo manji broj naprednih amatera. Canon to zna, i mora da izračuna i optimalan profit u funkciji daleko manjeg broja prodatih primeraka.

Tako će to biti sa svom budućom naprednijom fotoopremom.

Najmanje treba da se brinu za 70-200 posto je to ipak objektiv koji je skoro svima interesantan, a sa druge strane nismo mi sa ovih prostora merilo sto se tice kupovine. Ali evo, kad razmislim sta bih uzeo od RF ako ne gledam na cenu to je pre svega 15-35 pa onda 70-200f2.8