Jump to content

Recommended Posts

Potencijano smaranje u nedostatku potrebnog odusevljvanja pesmama koje ne slusam moralo je nakako da se prekarati, pa sam zato sebi zadao zadatak da snimim 3 fotografije koje ce na neki nacina da predstave izvodjaca... Tem koju sam sebi zadao bila da snimim, izvodjaca, umetnika, zvezdu, a dodao sam jos jednu fotku kao uvdo u ove 3. Sve je snimljeno sa mesta ne kome sam sedeo, znaci nisam se nesto preterano cimao, ali sam se svakako trudio da izvucem maksimum.

49334819158_3966e0e400_c.jpgThe band... by Nenad Ristic, on Flickr

49340821976_197339710d_c.jpgThe performers... by Nenad Ristic, on Flickr

49344081208_bed5479276_c.jpgThe artist... by Nenad Ristic, on Flickr

49350579702_92ca3dcd2f_c.jpgThe star... by Nenad Ristic, on Flickr

^

O kolega, evo nas opet sto kaze moj zema a nas kolega Jagodinac na reinkarniranoj zoni 😛

To ti je Čola ima neke cudne izraze hehe  😛 "Njemu" su se svakako svidele posto su moju dragu kontaktirali iz njegovog tima trazeci da ih postave na Čolinoj fejzbuk stranici uz dozvolu da ih upotrebe jos negde gde misle da treba, mozes misliti kakvo je to odusvljenje bilo kada je videla da joj na instagramu pise "Čola" hehe

Inace sto se tice pametno iskoristenog vremena, da nije bilo moje zene i njene navike da na plazi provodi po 8h, sto je za mene smaranje, a da pritom mene smara da je fotkam mobilnim telefonom, mislim da se ne bi ni bavio fotografijom, nego reko kad sam vec primoran da nesto radim onda neka to bude koliko toliko kako treba... Tako dok se ona bavim necim sto je njoj zanimljivo ja se bavim fotografijom, i tako uvek gde god da odemo ako nam se razidju interesovanja 😛

Zanimljivo da nakon toliko decenija na sceni i toliko velikog tima oko sebe, neću reći ozbiljnog, ni jedan zvanični fotograf koncerta (ne samo ovog konkretnog) nije došao na ideju da snimi kadrove iz publike. Verovatno i jeste, ali onako usputno dokumentarne jer "eto imamo masu ovih s bine i iz prvog reda", ali su zato spremni da zamole za ustupanje fotki (sirotiLja) koje već "rade" raju po netu. Čuda u ovom Svetu nikad kraja. 

Sjajno sve Nenade, posebno uzevši okolnosti u obzir 🙂

^

Hvala kolega 🙂

Sta god da je u pitanj bitno je samo jedno moja draga je zadovoljna 🙂 a ni meni nije bilo dosadno, pored toga fotke su objavljene, nasle su svoju namenu i ako sem za uspomenu i iz licnog zadovoljstva drugih razloga nije bilo da se naprave.

Svaki put kad vidim ove telefone u publici, smorim se ko panj 😕

To mi govori da je ljudima mnogo bitno da podele gde su i sta rade nego da budu skrzo prisutni u sadasnjem trenutku.

Drugo je fotografisanje koncerta sa namerom, cak i ovo sto si ti radio je skroz druga prica - odvojio si neko vreme za fotografisanje i to je ok. ali ovo sa telefonima je potpuno besmislen koncept: niti ces snimiti/ufotkati nesto kako valja, niti ces slusati i biti prisutan jer ti je paznja podeljena na vise strana. Ima ljudi koji ovako provedu veci deo koncerta.

Susrece se to na svakom koraku, prosle godine sam imao vencanje gde je mladozenjin otac bukvalno proveo 90 posto svadbe snimajuci. Kao, covece, sin ti se zeni, neces NIKAD gledati te snimke (najverovatnije se neces setiti to ni da iskopiras negde i bekapujes pa ce umreti zajedno sa telefonom), uzivaj u momentu i druzi se sa ljudima, tu je snimatelj za taj deo posla.

Dobre fotke btw, nista epohalno, ali nisi isao poslom, drugacije je kad setas i trazis uglove zanimljive i sve, imajuci u vidu okolnosti, sasvim validno. Druga favorit, Cola u vokalnom zanosu, Banjac sa rukom u vazduhu i dobro ukomponovano sa publikom dole.

^
Hvala kolega...

Muzika kao i fotografija spadaju u red lepih umetnosti, tako da kad vec nisam bio tamo sa namerom da ovekovecim dogadjaj ipak sam se potrudio da izvodjace na sceni docaram, prikazem kao umetnike, kao i publiku onakvom kakava zaiste jeste... Cola je bio najvazniji u celoj prici, covek je ekspresivan izvodjac, zeleo sam to da zabelezim, isto tako vecina muzicara narocito klavijaturista, jedino gitaristu nisam uspeo da uvatim kako trebau kadru, ali ipak Cola je glavni i Demonja u toj sceni pa je neko mora da izvisi hehe 😛

Kad pogledas ovu publiku tu moze da se vidi sav besmisao drustva ali ne samo kod nas, i generalno glupava masa, 90% ljudi su totalni glupanderi koji ne znaju ni zasto postoje na ovom svetu a kamoli zasto nesto rade i koliko to ima smisla. Heheh to je ujedno i razlog zasto po nekad pisem frustrirajuce komentare na temu fotografije, i toga sta vecina radi, i na koji nacin pristupa fotografiji, jednako idjotski kao i vecina ove publike, jednostavno idu mi na zivce, jos kad se nekome ukaze na to da to sto radi nista ne valja a on pocne nesto da palamudi, e tad popizdim hahaha 😛

Ova fotka je isto sa tog koncerta, moja draga pred kraj koncerta resila da snimi par minuta za uspomenu, u sklopu sa ostalim fotografijama fino oslikava ovo o cemu pricamo, mada ona nije vadila telefon tokom koncerta...

49247371717_dd6eb04ac9_c.jpgEnjoying A Concert In The Smartphone Age... by Nenad Ristic, on Flickr

da, na zalost sveopsti problem gubitka paznje i bilo kakve usmerenosti, sve povrsno i aljkavo, sve nas je hiperprodukcija dovela do toga. Treba da vidite na sta lice rodjendani tinejdzera, katastrofa, svi blenu u telefone i postuju na drustvene mreze kako im je super, a smaraju se najstrasnije. I ovde vecini nije bilo bitno sta se desava na bini nego da se vidi da su bili i da su se "super proveli". Ali to nam je stvarnost, sve se poremetilo.

Eto rekao sam 😂

^aham, potpisujem oba komentara iznad.

Cak sam skoro i radio jedan 18. rodjendan, bas je tako neka atmosfera bila.

Nije ni cudo sto sam prestao da imam bilo kakve iluzije o "nocnom provodu" jos od studentskih dana. Jer ovako generalno ispadne da jedino kad se istinski provedem je kad odem u male, alternativne prostore, zadimljene i neugledne, na neku svirku gde obavezno neko moje drustvo svira i gde se svirka razvije u jedan skroz otvoren jam session, jer makar znam da je reakcija ljudi tu iskrena i znam da su prisutni, i to se oseti i u muzici i u ponasanju ljudi oko mene. 

Nekako je sve sto ima iole glamura i "skupoce" u sebi postalo magnet za povrsnost i potpuno pasivni konzumerizam. 

On 5/23/2020 at 12:09 PM, puckons said:

...svi blenu u telefone i postuju na drustvene mreze kako im je super, a smaraju se najstrasnije. I ovde vecini nije bilo bitno sta se desava na bini nego da se vidi da su bili i da su se "super proveli"...

Samo da dodam da mi deluje da je kod dobrog dela takvih "uživaoca života" često prisutna i (ne)svesna želja da se pokaže da su nešto mogli da priušte.

S druge strane kontam da većina koja je takav život (ne)svesno prihvatila, jednostavno ide linijom manjeg otpora jer nam se površnost, (pasivni) konzumerizam, iluzija glamura ili što reče neki "matrix", surovo nameće već decenijama. Biće koje je emotivno, duhovno, umno i/ili fizički gladno je najčešće veran sluga i potrošač.

Pozdrav 💀

Ja blejanje u telefone u društvu ne smatram ničim drugim već povlačenjem iz socijalnih interakcija. Nešto tipa "svi ste dosadni, meni je ovo 100x bolje".

Blejači su konačno pronašli u šta će sve vreme da blenu a da na prvi pogled ne ispadnu kreteni. Pre niko nije mogao da u kafić uprti Komodor 64 ili Amigu 500, pa smo, eto, morali nekako da se družimo, ćaskamo, upoznajemo i startujemo. Ne znam kako sad to ide, startovanje i muvanje preko društvenih mreža? Mi smo pre sve morali lično da radimo. Zamišljam kako pre trideset godina muvam ribu pomoću asemblera. Ne može, nikako.