Jump to content

Tutorijal za nasa slova u fontovima

Recommended Posts

link sada definitivno ne radi :)

Ima li sanse da ga je neko sacuvao pa da ga ponovo aploduje? moze i na PP!

hvala

Evo ja sam GB sa pochetka ove teme samo mi je account banovan pa nemogu da prepravim prvi post sa ove teme.

Evo fajlova u punom koloru ovog puta:

http://www.mediafire.com/?jno02cw25k8t3ir - tu je tutorijal pdf i originalni fajl za vezbu po tutorijalu.

To care, hvala! Nadam se da ce mi tut pomoci, nesto me *ebe fontlab 5 i nikako nece da skonta nasa slova koje postavim. Nesto radim pogresno a ne znam sta!
Morash raditi pedantno i kad kopirash glif nemoj uraditi dvoklik! Nego lepo na novi-stari font kad ga "prvi put" otvorish uradish desni klik i copy pa desniklik paste na mestu slova Š na primer. Kopirash veliko S, desni klik na slovo S i copy, pa paste ceo taj "box" od glyph-a. Tako ce ti se sva setovanja za slovo S kopirati i za tvoje buduće Š! Kad to uradish onda uradi dvoklik na mesto gde treba da bude Š (taj glyph) i nadji tu "kvačicu" i ubaci u Š glyph, centriraj je onako slobodno, "od oka" i na kraju uradi opciju Generate font... naravno morash uneti i Latin2 kodnu stranu sve pishe u tutroijalu samo gledaj i radi svaki korak po korak...malo pažljivije. I sve konture-vektori slova moraju biti chisti i zatvoreni. Sve putanje, pa će se u glyph box-u pojaviti tvoje slovo koje si uradio.

• 4 weeks later...
  • 2 years later...