Jump to content
Sign in to follow this  
agw

7artisans 7.5/2.8

Recommended Posts

Stigao mi fish-eye sa alija kupljen na Crni petak za 118USD, za Panasonic. Komplet metal, teži je od mog GM5. Perfektan.

post-6387-1575641202_thumb.jpg

To mi je žena kupila za Novu godinu, pa sam morao da ga vratim u kutiju. Kada mi ga zvanično pokloni, malo ću ga podrobnije testirati. Prvi utisci izvanredni.

Nije prevelik, 2.8, blenda bez klika, distorzija kao kod skupljih objektiva, vrlo vrlo oštar, solidno napravljen, pakovanje kvalitetno.

Jedino što nema automatiku, tako da moram da ga stavim na M i koristim prsten blende i točkić za ekspoziciju.

izuzetno dobar staklic,mnogo vise nego sto kosta,imam ga fabricki za fuji ali imam i resenu adaptaciju za sony e mount tako da mi pasuje 2 u 1, promena prstena je radjena u Bugarskoj kod cuvenog mastora-strugara Slava, covek radi sve vrste adaptacija objektivamizuzetno uspesno i perfektno .

To mi je žena kupila za Novu godinu, pa sam morao da ga vratim u kutiju. Kada mi ga zvanično pokloni, malo ću ga podrobnije testirati. Prvi utisci izvanredni.

Nije prevelik, 2.8, blenda bez klika, distorzija kao kod skupljih objektiva, vrlo vrlo oštar, solidno napravljen, pakovanje kvalitetno.

Jedino što nema automatiku, tako da moram da ga stavim na M i koristim prsten blende i točkić za ekspoziciju.

@agw: šta god radio u životu - ne menjaj ženu.

Samo toliko ću da ti kažem iz svog nevelikog fotografskog iskustva.

U međuvremenu sam kupio 42.5/1.7 Yongnuo, pošto imam i 25/1.7 Panasonic i još kit Panasonic i Olimpus 40-150 više ne može da ih razlikuje, tako da joj to nisam prijavio!!!