Jump to content

Nalepnice za kombi

cvr.cvr
 Share

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Neznam gde bih postavio ovu poruku, pa evo je ovde za ćaskanje.

Nisam često na forumu ne zamerite...

Skoro sam kupio kombi, WV T3, treba da mi služi za putovanje, planinarenje, kampovanje i slično...

Želim da mu uradim neki print, neke nalepnice, da ga jednostavno izbrendiram. Sad najlakše je otići kod ljudi koji rade brendiranje i uraditi.

Ali šta da uradim u opšte nemam ideju...

Ako ima maštovitih molim vas za pomoć, želeo bi da izgleda interesantno...

Ako ima zainteresovanih da mi pomognu u ovom projektu :) vrlo su dobrodošli.

Šta vi mislite kako to treba da izgleda?

post-55998-1574868399_thumb.jpg

Могућности има колико хоћеш...

Зависи да ли желиш да пренесеш неку поруку или само да неком улепшаш дан. Можда да људи добију жељу да се фотографишу поред?

Ако је чисто ствар естетике, можеш јако леп ефекат да добијеш фарбањем дела каросерије са стране. То омогућавају оштре линије, па другом бојом бојиш део врата (изнад кваке) и око бочних прозора, доле омеђен том линијом, горе и с стране ивицом крова и врата. Виђао сам неколико варијанти и врло су дискретне, а и даље ефектне и згодније за свакодневну употребу. Није свеједно колико ће бити шарен ауто/комби који се вози сваки дан.

Исте бочне линије можеш да искористиш да ту убациш налепнице. Мање инвентивно - у и око тог удубљења додаш линије различитихн дебљина у пар боја, неки елемент више на крају. Више инвентивно - налепницу са симболима баш тога што желиш да радиш док си на путу - као неки клипарт, траку са различитим иконицама. Целом дужином удубљења.

Или да удариш на ретро варијанту, са палмама/планинама, у складу са годиштем. Ако ти је и животни стил сличан, онда ће бити потпун угођај када публика дочека да види ко излази из T3.

Уколико желиш баш неку јасну поруку, онда ту мора да уђе и неко словце - тренутно има бруталних ћирилица, које могу да направе врхунски шмек.

Спадаш у групу оних који воле да свом љубимцу на 4 точка дају име? Ето и теме за неку графику.

Ако правиш мини кампер, са креветима унутра, замрачивање прозора је под обавезно, тако да те површине можеш да искористиш за графику, па да буду и лепе и корисне. И мобилне, да лако ставиш и склониш ако затреба.

Е сад, ако имаш идеје и планове за неке баш интересантне и ретке туре, брендрање може и да се уради тако да пронађеш спонзора који ће да ти помогне око трошкова, а да ти њега заузврат рекламираш.

Мораш да водиш рачуна о две ствари: 1. како ће све то да се уклопи у прописе и регистровање без муке и 2. колико стварно желиш да будеш упадљив (нарочито ако волиш да кампјуеш ван кампова и по дивљим плажама).

На крају остаје и ултимативна могућност - можеш да га брендираш као напаљени вагеновац :) Велики VW лого по средини, и преко лима и преко стакла. Ако идеш у Босну, гоостовање на свим јачим телевизијама загарантовано :D :D :D

Ne mozeš da prodješ tehnički. Dozvoljene dve boje bez šaranja. Imao sam dva prvi dvanest godina drugi devet. 1.9 benzinca bokser i 1.6 turbo dizel. Sklon je brzom truljenju na krajnjim mestima poput vrata i branika i ako budeš već nešto lepio onda na čistim površinama. lično mislim da je bolji celofan koga naravno moraš da odlepiš ako bude previše išaran za naredni tehnički. Pričam za Srbiju. Pitaj slobodno na pm ako imaš nekih drugih nedoumica u vezi kombića.

Hvala na iscrpnim odgovorima i savetima.

Što se tiče tehničkog malo sam se raspitivao, kažu nije problem dok god ne lepiš preko stakla i svetlosnih grupa. Moram da vodim računa da folije nisu svetloodbojne tj da noću ne reflektuju svetlost, u tom slučaju mora da se ispoštuje da prednja strana bude belo svetloodbojna a zadnja crveno (identično kao i svetlosne grupe).

Zasada sam našao neke lepe ideje sa porukama, (autor Klošarenilo) pitao sam i za saglasnost na autorska prava ;) koja sam dobio.

Pa ću da vidim nešto tako da iskoristim...

Za sada je auto kod majstora, menjaju se kaiševi, ulje, proveravaju kočnice, potrošni delovi. Posle ću da se bavim uredjenjem enterijera, tako da za eksterijer imam fore do proleća da izbistrim temu :)

Svakako neću žuriti...

Hvala na savetima i idejama ako neko još naleti sa nekom idejom nek puca pa da vidimo šta da radimo.

Hvala na iscrpnim odgovorima i savetima.

Što se tiče tehničkog malo sam se raspitivao, kažu nije problem dok god ne lepiš preko stakla i svetlosnih grupa. Moram da vodim računa da folije nisu svetloodbojne tj da noću ne reflektuju svetlost, u tom slučaju mora da se ispoštuje da prednja strana bude belo svetloodbojna a zadnja crveno (identično kao i svetlosne grupe).

Zasada sam našao neke lepe ideje sa porukama, (autor Klošarenilo) pitao sam i za saglasnost na autorska prava ;) koja sam dobio.

Pa ću da vidim nešto tako da iskoristim...

Za sada je auto kod majstora, menjaju se kaiševi, ulje, proveravaju kočnice, potrošni delovi. Posle ću da se bavim uredjenjem enterijera, tako da za eksterijer imam fore do proleća da izbistrim temu :)

Svakako neću žuriti...

Hvala na savetima i idejama ako neko još naleti sa nekom idejom nek puca pa da vidimo šta da radimo.

Kad je već kod majstora neka napuni pragove sa preradjenim uljem. Mozeš to da uradiš i ispod tapacirunga. Bateriju ne uzimaj ispod 72mA. Ako je dizel mora da pali na pola ključa bez verglanja. Pitaj sloodno, ta dva kombija koje sam imao nikad nigde me nisu ostavili.