Jump to content
MarcusS

Najbolji mirorless oko 500e?

Recommended Posts

Najbolje od svega je sto su foto i video na mobilnim telefonima postali glavno bojiste proizvodjaca, ne vidim da je bilo sta toliko napredovalo u poslednjih 2-3 godine na telefonima koliko ova dva ... sa 2 kamere smo za kratko vreme stigli do 5, ultra wide i makro su standard, video vec ima 960 frejmova u ful hd-u ako se ne varam, cak ima i bokeha pristojnog za portrete. Kod videa ocekujem da bude 960 frejmova u 4K uskoro :D ... u principu super, kako je krenulo za 2-3 godine cemo dobiti bas bas odlicne foto i video sprave u telefonima.

Jel hoće neko da mi pojasni najosnovnije razlike između sledećih milc aparata:

- Panasonic GX80

-Canon M6, M50, M100

-Sony A5100 

Glavno mi je pitanje vezano za objektive koji se na njima mogu koristiti i to sa stabilizacijom i af-om ili bez stabilizacije i af. 

Ne svi objektivi, već neki koji su najbolje za najmanje novca, gabaritno nisu veliki ( da se ne izgubi poenta malog tela), a lepo sarađuju sa pobrojanima ( sa foto adapterima ili bez njih).

Kupio sam nedavno GX80 + Viltrox adapter sa socivom u sebi. Nisam dovoljno cackao, ako zelis mozes da isprobas u NSu ili eventualno ako dolazim za BG (javi se na PM).

GX80 ima manji senzor, zato su i objektivi manjeg gabarita. Ako kačiš bilo šta preko adaptera, uglavnom će biti poprilično kabasto.

Vidim tek sad da je proradio forum, pa da izvestim šta sam pazario.

T20 i 18-55. Trebao sam da uzmem 16-50 ali sam na licu mesta izboksovao dodatni popusti i uzeo ovaj kombo za 740e što je u tom momentu bila zaista fenomenalna cena (neki Novembar, tako nešto).

Sa celom pričom sam, malo je reći, prezadovoljan. Apsolutno svršavanje je korišćenje ovog aparata, od škljocanja do uživanja u izradi, izgledu. 

Jedina mana je baterija, pogotovu kada navikneš na 600+ na nikonu, ali tu je rezervna, nije strašno.

T20 je Fuji X-T20?

Kad kazes baterija je mana, koliko izvuces okvirno? 

Da, da, T20.

Prvih par puta je baš brzo riknuo, i ispod 200 fotki, ali sam ga verovatno, kao novu igračku, čačkao više. Posle, kada sam sve ispodešavao i privikao se i obratio pažnju na gašenje i paljenje, uspeo sam da izguram i 300+. Ali sam ga jako malo koristio u suštini i kada sam krenuo konkretnije, krenulo ovo sranje sa karantinom.

Svima koji smo presli sa dslr-a na milc je baterija obicno najveca mana- navikao sam da dslr moze da stoji i upajen i da samo okines fotku kad ti treba, sa milc-om treba malo navikavanja i definitivno par baterija za svaki slucaj 🙂

HvDh1z5.png

@MarcusS  - dok neki menjaju dresove preko noci ja se jos vrtim u "audio tape - normal type" postavi 😛

U zdravlju ga trosio! 🙂

^MarcusS je dugo furao zuto 😄

Kad sad razmislim, meni je ovaj avatar iz 2014-e, nastao na nekom okupljanju na NBG, a imao sam jos svega jedan pre njega 😄

^okupljanje kod Zmaja tamo, mrzelo me da proverim datum na fotkama (sad sam proverio, to je datum), ali da, na to okupljanje mislim svakako, napisah "nekom" posto kapiram dosta ljudi koji su aktivni na zoni ne znaju za taj skup. Dosao tog jutra u BG da pokupim 5D sa servisa, bio na lepljenju ogledala, pa posle na druzenje 😄 

On 5/23/2020 at 9:41 AM, Mikri said:

^MarcusS je dugo furao zuto 😄

Kad sad razmislim, meni je ovaj avatar iz 2014-e, nastao na nekom okupljanju na NBG, a imao sam jos svega jedan pre njega 😄

D60, D5000, D5100, dosta od mene.  :)