Jump to content

Fotografisanje Proizvoda

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Potrebna mi je vasa pomoć.Da li bi ste mogli da mi preporučite neki dobar fotoaparat za fotografisanje proizvoda i uz to neki objektiv?

Bitno je da bude ili Canon ili Nikon i da cena se krece od 500€ pa naviše.I ukoliko imate neki savet dobrodošao je uvek.Prvi put dolazim u dodir sa fotografisanjem proizvoda.

Hvala.

Najpogodniji aparati za proizvode su oni sa 4/3 senzorima(Panasonic i Olympus).

Trenutno je Pany sa svojom opcijom focus staking najprikladniji, jer se veoma lepo može podesiti oštrina svega što treba da se vidi.

Olympus takođe nudi fine moderne opcije za takve stvari.

I bez toga su sa veličinom senzora optimalni za product fotografiju.

Mnogi rade i sa FF aparatima, i snalaze se, zbog plitkog fokusnog polja..

To 500 plus moze da bude i 2000 plus. Koji su gabariti proizvoda? Insistiraš na Canon i Nikon. Velika je ponuda opet zavisi od para. Ako baš mora npr. Canon onda od najjeftinijeg pa naviše ono petsto plus 80D, 6D mark 2, RP, Mark 4. Objektiv obično 50mm ali zavisi opet, mozda treba širi ili uzi. Oni se kreću od 100 evra pa do optimalno 1500.

Luka, sledećim redosledom su ti potrebna sredstva za fotografisanje obuće:

1) znanje, veština, kako da namestiš predmet, konfigurišeš rasvetu, procesiraš fotografije na računaru

2) rasveta, sofboks za predmete recimo, blicevi, LED lampe, blic glave, itd, na osnovu 1)

3) fotoaparat, ali veruj mi da će i telefon da bude dovoljan ukoliko je 1) i 2) na visokom nivou. Naravno, uvek je bolje neki jeftinji polovan DSLR sa objektivom, koji ćeš znati tačno koji ti je potreban, na osnovu 1)

Ovo je neki smer u kome treba da razmišljaš ukoliko želiš rezultat. Internet je krcat uputstvima kako da slikaš statične predmete, uključujući i obuću. Fotoaparat uopšte nije na prvom mestu, ako želiš da to izgleda kako treba.

Na primer, za 1) počneš odavde:

http://fixthephoto.com/shoe-photography.html