Jump to content
Sign in to follow this  
Z1000

Jeftini zicani okidaci?

Recommended Posts

Treba mi nesto poput canon rs80n3, ali ne daje mi se 70eur za isti. Nasao sam neku kinesku paralelu na kp za 5e, da li je bezbedna upotreba takvih okidaca na skupoj kameri? Nije mi bitan kvalitet okidaca samo da ne ubrljam aparat ako je to uopste moguce.

Ja samo da iznesem svoje iskustvo: imao sam onaj kineski od 20$ sa displejem i opcijama i dugmićima kao avion. Radio je super ali kad krenem da čupam fajl sa tamne strane pojave se dve horizontalne debele linije - interferencija. Pomislio sam da imam defektan senzor. Srećom, izgubim ga negde i vratim se originalnom, onom glupom, sa jednim dugmetom. Sad mogu opet da čupam elektrone sve do perioda Velikog Praska.

Treba mi bas zicani sa opcijom da se zaglavi shutter i da moze da puca continous. Inace gledam bas taj najjednostavniji sa jednim dugmetom

Imaš i programabilne sa radio kontrolom, ali kao što Yagodinko reče može da se javi problem interferencije, ali i ne mora.... Imaš i opciju okidača za bliceve koji okidaju i aparat.

Da dodam, imaš i opciju okidanja pomoću telefona.

Samo zicani dolazi u obzir zbog specificnih potreba, samo me zanima da li moze da pokvari dslr ukoliko neko zna? Ovaj sam hteo da uzmem

001-500x500.jpg

Ne može da pokvari ništa, to praktično služi da prespoji kontakt i masu. 1- Fokus, 2- Okidanje 3 - Masa. Slobodno možeš da koristiš. Interferencija koju pominje Jagodinac je ekstreman slučaj. Ja imam gomilu elektronike oko aparata i nikad nisam imao prilike da vidim to.

Aparat je oklopljen, jedino ako je neki serviser brkao po njemu i nije posle vratio to na mesto sve.

Samo da dodam da bi mi bilo žao da izazovem zabunu: ta se interferencija javlja samo kod teškog čupanja senki koje u praksi niko normalan neće izvesti. Dakle ako naletiš na takav daljinac, slobodno uzmi - baš gledam nešto i miriše mi da sam zadnji put iz 16b TIF-a magline M57 izvukao grubo računato oko 16 blendi u odnosu na originalnu fotku. Drugim rečima ta interferencija bi kod svakodnevnog fotografisanja spadala u vrlo težak pixel peeping, takoreći nemoguće za uočiti. Astrofotografi se tu ne računaju (mislim da će astrofotografija uskoro biti nova dijagnoza po MKB, uz lov i pecanje :D ).