Jump to content
Sign in to follow this  
Kisha

Spring beauty

Recommended Posts

lepa jeste...mozda kad vec ovako direktno "komunicira" sa objektivom mislim da bi neki tesniji crop vise odgovarao a verujem da bi i dlaje ostalo sasvim dovoljno informacija o kom se ambijentu radi da zadrzi istu atmosferu.... Takodje izbego bi potrebu da korigujes "zelenu" boju trave i pomalo cudnu rascvetanu krosnju u pozadini

Njen izraz nije konkretan ali skroz finacak i prijatan

Moja zamerka ide pre svega na racun zelene, a ni ova granica sto viri u kadru nije bas bila neophodna.

Kada radis obradu, kao sto je fokus prilikom fotkanja na oci, lice, ekspresiju tako treba da bude i u procesu obrade, korekcije treba da idu u tom smeru da u centru paznje posmatraca uvek budu oci, lice, ekspresija pa onda sve ostalo zavisno od kadra, znaci treba korigovati sve ometajuce elemente u negativnom prostoru.

Ok je da nema te zelene koja moze da skrene pogled sa ljepote, ali ovdje ce ti ljudi dati komentar na ono sto je do tebe. Komplimenti modelu se mogu iskazati, jeste lijepa djevojka, ali da li si ti uradio sve sa svoje strane, to je ono na sta ti mozes dobiti komentar.

Tako da eto, ja cu npr reci da je lijepa djevojka. I meni i tebi drago zbog toga, niko nece izaci kao bolji fotograf zbog toga.

^

Lepo je sto si zadovoljan, ali ipak treba da budes malo objektivniji kako bi ovo nekada bilo bolje...

Ok je da nema te zelene koja moze da skrene pogled sa ljepote, ali ovdje ce ti ljudi dati komentar na ono sto je do tebe. Komplimenti modelu se mogu iskazati, jeste lijepa djevojka, ali da li si ti uradio sve sa svoje strane, to je ono na sta ti mozes dobiti komentar.

Tako da eto, ja cu npr reci da je lijepa djevojka. I meni i tebi drago zbog toga, niko nece izaci kao bolji fotograf zbog toga.

Kao što netko napisa komentar na drugoj temi - vjerovatno je do mene, a ne do vas. Inače ovakve fotke pravim s boka - šta bi tek bilo da se uozbiljim :lol: