Jump to content
toda76

Photoshop zauzeće 100 % CPU

Recommended Posts

Pozdrav...Kao što sam naslov kaže-kad iz ACRa pokrenem opciju da multiple images konvertujem u JPEG-nekad se zvalo Image Procesor i pokretalo se iz Bridgea-primetim da procesor skoci, celih 6 jezgara-12 theradova na 100 % zauzeća...ili otprilke toliko..Doduše, ne primetim da išta koči, čak mogu da koristim normalno sistem...ALi...100%..? Jel to normalno? Da li se PS samo trudi da odradi najbrže moguće posao pa koristi sve resurse ili..?Drugim rečima-postoji li razlog za brigu ili ne..?

mali edit-evo sad sam pustio kao test 87 fotki i nije bas celo vreme na 100%, padne na momente na 60,70 ali je većim delom 90 +, blizu 100...Ali je i odradio ceo posao ya minut i po...

Aj da probamo jednom analogijom da resimo ovu misteriju.

Pitanje glasi:

Ako hoces od tacke A do tacke B da se prevezes autom i nude ti se dve opcije:

1. Da ides pun gas i predjes put za 5minuta.

2. Da ides 10km/h i da isto to rastojanje predjes za 2h.

Koju opciju biras ?

Nema potrebe za vređanjem..Pitao sam lepo...Jer je pre jedina stvar koja je nabijala CPU na 100% bila-sinteticki testovi, P95, AIDA itd..Da u principu sam kontao da ce da radi nekom, optimalnom, srednjom brzinom...Bdw analogije nisu nio blizu ispravne-ako je 100 % 2 minuta ne moze na 10 biti 2 sata...vec 20 minuta..Znaci nije ni priblizno...Shvatam da ste banlizovali ali mislim previše..

OK pitao sam, dobio odgovore, hvala.

Da normalno je, roka ga baš muški. Ja često konvertujem i radi više sati, ja odem na piće, a on radi kao što i treba da se zna ko je koga kupio.

Da li postoji razlog za brigu zavisi od temperature. Nabavi dobro hlađenje i održavaj ga čistim. Proveravaj temperaturu.

Ali Agisoft je za CPU noćna mora :)