Jump to content
doktor25

Canon low light ISO predlog?

Recommended Posts

Pozdrav svima , molim vas ima li neko predlog oko izbora Canon aparata za low light uslove (iso 2000+).

Tranutno imam Canon 7D , koji je katastrofa preko iso 800 , pa da li da predjem na 7D mark II ili je i on slican sa

sa noise iso , posto je crop? Da li to ili odmah preci na 6D , da li se isplati , mislim da li se primecuje bas tolika razlika na iso 2000+? Puno hvala svima na predlozima.

Pozdrav svima , molim vas ima li neko predlog oko izbora Canon aparata za low light uslove (iso 2000+).

Tranutno imam Canon 7D , koji je katastrofa preko iso 800 , pa da li da predjem na 7D mark II ili je i on slican sa

sa noise iso , posto je crop? Da li to ili odmah preci na 6D , da li se isplati , mislim da li se primecuje bas tolika razlika na iso 2000+? Puno hvala svima na predlozima.

6d Best Buy

A da li bi mogao neki adapter da koristim 17-55 na 6D? Jel se to isplati ili komplet sve da prodam i zamenim? Ima li neko iskustva sa tim adapterima apc-full , vredi li sta?

Fotografisao bi u restoranu i klubu , da i o prelasku na Nikon sam razmisljao u toj klasi , ali

oduvek sam koristio Canon pa ne znam kako bi se snasao , a cuo sam da Nikon ima neke cudne boje? O Soniju za sada ne razmisljam zbog slabe podrske kod nas.

...a cuo sam da Nikon ima neke cudne boje?

To se da podesiti u aparatu (pretspostavljam da radiš u JPG-u), svakako da Nikon nije hendikepiran po tom pitanju. Mislim jeste hendikepiran za one svadbare koji tuku automatikom i na WB auto... Ima i takvih.

Osim toga, restoran i klub verovatno podrazumevaju manje dimenzije printa ili za web, pa onda i grešni 7D može da prođe kad nešto smanjiš na npr 6mpx. Ali da, 6D je ubedljivo najbolji izbor za noćne dogodovštine u tom cenovnom rangu.

Fotografišem uvek u raw formatu, mislim da mi je puno lakše zbog otklanjanja šuma. Izbor bi bio u skladu sa budzetom 5d mkII ili 6d, imam i speedlite 580, valjda je to dovoljno.