Jump to content
micko s16

Tara od pocetka (svog)

Recommended Posts

Po ugledu na Duha, odlucio sam da otvorim novu temu da stavljam fotke svoje ćere od njenih vrlo malih nogu. A kako ste ispratili moju vezu od pocetka zajedno sa pocetkom moje fotografije, red je i ovome da pristvujete...

Naravno, kao i uvek, konstruktivna kritika dobrodosla, kao i sugestije, ideje, pitanja itd.

Od opreme za sada Sony A7R2 i Sony FE 28-50-85, Sigma 35 1.4 i Leica Summicron 50/2.

Pokusacu da filtriram i stavljam one smislenije za fotografski forum. Hajde da krenemo polako:

1. Ovo je jedna od prvih fotki pa cu s njom i poceti

46662683221_a2c02991d9_c.jpg

2.

39697789313_4bfdc4e94e_c.jpg

3.

46610146622_c6185871e8_c.jpg

4.

46610152762_393be48672_c.jpg

konstruktivna "kritika" - fotkaj što više svoju decu... kad dosadiš sebi i drugima... onda još više... kad više nemaš snage, onda još više zapni... kad za par godina pogledaš šta si uradio - kajaćeš se što nisi još više fotkao...

mimo toga - ako danas još uvek nisi fotografisao svoje dete... ne bih ti trošio vreme.

E pa drugari, hvala :D

Iskreno i meni je za sada 7ica onako bas bas omiljena.

Ali slazem se apsolutno za fotkanje, Tara ima vec malo preko 2 meseca i vec kajem sto neke stvari nemam zabelezene. Al potrudicu se malo vise :(

Cesto mi se desi da imam problem, iliti da mi sve smeta i sve iskoristim kao vrstu opravdanja da ne fotkam. Npr da biste me razumeli, smeta mi nesto neke boje sto se vidi negde u imginarnom kadru sto ne odgovara sceni a to tehnicki i nije scena nego dokumentarna - porodicna fotka, i onda to olako iskoristim da ni ne uzmem aparat. Onda imam trip, sto je jelte po meni cudno za jednog fotografa, da neke stvari jednostavno previse fotkamo pa samim tim sto nesto fotografisem, nisam u tom momentu nego ga remetim da bi dobio sto bolju fotku. Ne znam da li vi imate takve "probleme" ali me to cesto izbaci iz takta.

^Primetno je da su ti ove dosadasnje "u tonu" i to je ok. Ono, da se ponekad, manje ili vise spontano sloze boje pred fotkanje ili ako se zadesi tj. ako ste generalno - porodicno ljubitelji slaganja boja; ali, da odustajes od fotkanja sopstvenog deteta zbog takvih detalja mi nije u redu. Ovaj drugi "trip" je vec tema za preispitivanje i uopste mi nije cudno sto se to desava, prosto ne dozivljavamo zivot isto gledajuci ga kroz trazilo i golim okom, niti se na isti nacin ponasamo kada smo svesni da smo snimani i kada to nije slucaj. Ostaje samo da za svaku priliku odmerimo kako cemo, slikati ili neslikati, pa i kada su u pitanju deca :)

E pa to odustajanje je problem, u glavi... ... i pokusavam da ga resim... :D

Drugi trip, apsolutno, odmeravanje je jedino resenje, jer se vrlo lako pretera i na jednu i na drugu stranu.

10.

46686379772_2e049453d2_c.jpg

11.

32863932958_835a665343_c.jpg

Pravi dobre fortke, dobro kadrirane sa top obradom kao sto si i do sada radi i ne brini brigu... Bice i vise nego dovoljno fotografija za uspomenu, spontanih, reziranih, ne znam sta ce ti na 100 dobrih fotki jos 1000 snapova... Mozda ti cak i predje u naviku da snapiras ako tako krenes pa da ti svasta nesto u poslu postane dobro, e to nece valjati, a za sad si odlicna.

Ove dve obe odlicne, druga malo odlicnija :)

Micko, za ovu poslednju sam vec rekao svoje misljenje na fejsu, a sto se tice "problema"...

Vidi, jos uvek nemam svoju decu, ali solidno sam se nafotkao sestrinih klinaca (ima ih troje), jer znam da ce i meni i njima te fotke jednog dana biti JAKO drage, a oni su suvisi izmoreni (sa razlogom), a donekle i pomalo lenji, da se u nekim porodicnim druzenjima posvete tome, pa onda preuzmem ja na sebe to.

Ono sto sam iz tog iskustva naucio je: ne postoji situacija u kojoj su svetlo ili scena toliko losi da ja ne mogu da napravim nesto krsteno, sto ce makar kao uspomena da bude validno. A cesto i u takvim nerealnim okolnostima nastanu super fotke.

Mozda imas blagu profesionalnu deformaciju koja proizilazi iz tvog bavljenja stock-om koji mora je skoro pa "apoteka".

Jedan pro-tip: nije u kamen uklesano da fotke moraju da budu u boji :D

Takodje jos jedna stvar a koja ce vrlo brzo da se promeni je da je Tara sad jos uvek mala, kad krene da puzi, seta, trci, odjednom ces imati mnogo vise situacija i razlicitih konteksta za belezenje, sad je to mozda malo staticno, ali sad iskoristi ovo vreme da je fotografises tako malu i bezbriznu i pospanu, pa ces posle da juris za njom, a i ona za tobom kad se navikne na aparat :)

Ja bih samo da ti čestitam što imaš fotku svog deteta kakvu bismo svi želeli da imamo. Moje prase ima fobiju od vode pa je dobijanje ovakvog snimka čak i teorijski nemoguće.

Lijepe porodične fotografije ... ova zadnja, broj 13, je super, jedina zamjerka je na svjetlu, a koje se opet može popraviti u PS.

Mišljenja sam takođe, da porodične fotografije treba da ostanu porodične i intimne, a ne da se šeraju puetm fejsa ili ovako. Čuvaj svoju porodicu i intimnost svoje porodice.

...pa je dobijanje ovakvog snimka čak i teorijski nemoguće.

Kod stokera tako nesto ne postoji. Uslikas je iz istog ugla sa istim svetlom, nalepis lice i onda malo maske ovo ono za penu i eto je slika :D

Hvala drugari :D

Jedan pro-tip: nije u kamen uklesano da fotke moraju da budu u boji :D

Takodje jos jedna stvar a koja ce vrlo brzo da se promeni je da je Tara sad jos uvek mala, kad krene da puzi, seta, trci, odjednom ces imati mnogo vise situacija i razlicitih konteksta za belezenje, sad je to mozda malo staticno, ali sad iskoristi ovo vreme da je fotografises tako malu i bezbriznu i pospanu, pa ces posle da juris za njom, a i ona za tobom kad se navikne na aparat :)

Svidja mi se savet za CB :D Primenicu ga!

A ovo stoji, bice zanimljivo!

14.

46473413854_d90edcf720_c.jpg