Jump to content

Recommended Posts

4 godine sam koristio Canon 450D i ne mogu da se pozalim, sluzio me samo tako, preteezno sam fotkao macrro, doslo vreme da ode u zasluzenu penziju. E sada ide ono pitanje sta posle njega. I dalje bih radio macro fotke a mozda i video.

Sta iskusni lisci preporucuju ? Nesto sto ce me sluziti narednih 4-5 godina.

Dal' su ti sve EF objektivi? Kontam da znas da EF-S nece moci na FF.

Ja sam recimo sa 450D presao na 60D sto je u mom slucaju i vise nego ok. Ako budem isao na FF verovatno bi to bila neka od 5ica ili 6 ica. Razmisli i o tilt screenu koji ti moze biti korisna stvar.

Pa ono, nije imperativ za macro. Obican Android/iOS tel i microUSB->USBminiB i ima detachable monitor za nezgodne uglove. Ja sam na to dodao jos drzac za tel za bajs koji montiram na stativ. Ono, hakcina je, ali obzirom na mali broj usecase-ova sasvim lijepo radi, a kada biras ne ogranicavas se. Sve iza 5D II podrzava to ja mislim.

Tu je ono i moj prijedlog, 5DII i 6D. vidjam ih i za 550e... Sto je objektivno dzaba za tako nesto.

Mislim, ja sam uzeo 5DII, ali sve je to individualno. 6D kada sam uzeo u ruku bio mi je kao plasticna igracka. To je samo moj licni utisak, da se razumijemo, da me ne napadaju ljudi kako je to masina i kida i zvace i sve, sve super, ovo je moj utisak...

Zar nije krop u prednosti kod makro fotografije zbog manjeg senzora /veće dubinske oštrine?

Za okretni ekran se slažem, a kako je budžet ~700 €, predlažem 70/80D. Ili možda neki bezogledalac, al' o njima neka priča ko je koristio...

Tu je ono i moj prijedlog, 5DII i 6D. vidjam ih i za 550e... Sto je objektivno dzaba za tako nesto.

Mislim, ja sam uzeo 5DII, ali sve je to individualno. 6D kada sam uzeo u ruku bio mi je kao plasticna igracka. To je samo moj licni utisak, da se razumijemo, da me ne napadaju ljudi kako je to masina i kida i zvace i sve, sve super, ovo je moj utisak...

Vrlo zanimljiva dilema. Ima par nekih sitnica koje su nervirale mnoge ljude kod 6D (1/180, 1/4000, kvalitet izrade zavesice recimo - nije loša ali 5d2 je bolja/izdržljivija) ali ako neko objektivno stavi na papir sve šta je fotografisao poslednjih godina i pod kojim uslovima - kapiram da bi mnogi itekako bili zadovoljni sa 6D. Naročito ako se pogledaju blagodeti senzora.

U prilog šestardi ide i cena gde u proseku za iste pare dobijaš aparat koji je manje prešao; u prilog petardi dobijaš... pa neosakaćen aparat :lol: