Jump to content

Flash modifier

zoranpetrovic84
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

e..da.. kad smo vec kod V flat-a. Ako neko slucajno zna gde kupiti beli najlon.. kao za kisobrane/soft boksove, moze slobodno da javi... bilo bi skroz OK, jer 2m toga u kombinaciji sa povecim V flatom.. nema lepseg niti mekseg svetla za portete, niti lepsih senki.

Samo je (kao i sve ostalo u ovoj prciji) komplikacija naci materijal...

^^, ^, u Jysk-u sam svojevremeno viđao neke velike outdoor baldahine od prilično izdržljivih polu-transparentnih najlona za nevelike pare (ne sećam se tačno - tipa par hiljada dinara u nekim mamutskim dimenzijama). Jedini problem je što nisu bili potpuno beli. Znao sam da bi mogli biti korisni za studio ali dok su stigli na red za kupovinu već su prestali da ih nude. Moguće da ih ponovo ima u ponudi ali nisam se nešto trudio oko toga, prvenstveno jer sam upravo kombinacijom soft-box-a i V-flats rešio to pitanje na meni zadovoljavajući način.

Vidim sad - u Šveđanskoj plavo-žutoj radnji svega i svačega, ima i za neke smešne pare belih zavesa za tuš kabine - trebalo bi to proveriti - meni barem zvuči kao da sam zilion puta negde čuo da se te stvari koriste u nekim od DIY photo hacks.

U svakom slučaju - slažem se. V-Flats (sa soft-box-om kao izvorom svetla ili sa nekim difuzerom preko) - kao Plazmu u med i mleko da topiš.

e..da.. kad smo vec kod V flat-a. Ako neko slucajno zna gde kupiti beli najlon.. kao za kisobrane/soft boksove, moze slobodno da javi... bilo bi skroz OK, jer 2m toga u kombinaciji sa povecim V flatom.. nema lepseg niti mekseg svetla za portete, niti lepsih senki.

Samo je (kao i sve ostalo u ovoj prciji) komplikacija naci materijal...

Zar nema na Aliexpress tih materijala, raznih, na metar?!?