Jump to content
Sign in to follow this  
Bukinjo

Render i Viz mašina

Recommended Posts

Cao drugari,

došao je trenutak da se kupuje nova mašina za rad u 3D MAX + Vray kombinaciji, naravno PS kao pored toga.

Sve se svodi na Threadripper 2950X ili Threadripper 1920X,

32gb rama u prvom trenutku, SSD 256 za sistem i 4tb hdd.

Generalno, nisam dovoljno upućen koje razlike nosi jedan a koji drugi u smislu hardvera koji treba da ih prati.

Jasno mi je da je jaci i skuplji i 30% brzi za rendertime sto je jako bitno na kraju.

Ono sto ne znam je koliko bi bila razlika u celokupnoj krajnjoj ceni konfiguracije bila, osim razlike u procesoru koja je u startu kod nas u radnji 550vs 900evra.

Hvala na pomoci :)

Teško da će biti 30% al ajd, to nije neka razlika da otplatiš.

Zeza ih cena RAM-a, tu ne možeš da uštediš nikako.

I uzmi M2 mesto tog SSD-a

^^ ddr4 su i jedan i drugi..

Pa generalno razlika je u broju core-ova 16 vs 12, i otprilike jeste 25-30% u render tajmu..

Socket je isti tako da ploca ide ista i za jedan i za drugi..

Sto se tice hladjenja, stock kulere nisam nikada koristio ni na jednom procesoru pa ne znam, ali bih za te uzeo bar neku AIO vodu (corsair h115i / nzxt kraken x62 tako nesto)

Cao drugari,

došao je trenutak da se kupuje nova mašina za rad u 3D MAX + Vray kombinaciji, naravno PS kao pored toga.

Sve se svodi na Threadripper 2950X ili Threadripper 1920X,

32gb rama u prvom trenutku, SSD 256 za sistem i 4tb hdd.

Generalno, nisam dovoljno upućen koje razlike nosi jedan a koji drugi u smislu hardvera koji treba da ih prati.

Jasno mi je da je jaci i skuplji i 30% brzi za rendertime sto je jako bitno na kraju.

Ono sto ne znam je koliko bi bila razlika u celokupnoj krajnjoj ceni konfiguracije bila, osim razlike u procesoru koja je u startu kod nas u radnji 550vs 900evra.

Hvala na pomoci :)

Ja bih isao na ThreadRipper 1950X, ima ga kod komsija po ceni 680 eura.

Dosta je jeftiniji od 2950x, isti broj tredova, procesori su odlicno binovani, svaki ide na 4.0ghz.