Jump to content

Canon FF milc

AlexLex
 Share

Recommended Posts

(...da preskočimo sada priče o umejtničarenju, rukama Mandušića Vuka, i slične, koje su inače obavezno na dnevnom redu na sastancima akcionara i upravnih odbora... :P )

Jbg, kao i do sada- tehnologija gazi sve, cak i ne pita forumase iz Srbije da im kaze da li je to isplativo, posto je r&d, da li ima potrebe za tim i slicno...

Realno sve se krece u pravcu milc aparata i to je to, bice, i ima, opiranja kao i kad je bio prelazak na kolor film, af objektive, digitalu... Sve se to vremenom upegla i nastavi u smeru koji oni diktiraju :)

ps: Da se razumemo ja sam prvi koji ne zna da li bi pre uzeo 1dx, x-h1, a7 III... ali cinjenice su cinjenice :)

Kad ne bude skoro uopšte ogledala za jedno 2 godine...

Ja tipujem malo više, 5 npr...

Doduše, biće ogledala još jako dugo.

K'o što Nikon i dalje proizvodi i prodaje filmaš F6 npr.

A i Canon je tek pre 3-4 meseca, poslednjeg filmaša, EOS 1V, stavio pod discontinued.

Biće, naravno, ali biće čest na ulici koliko i F6 danas.

Ovo je sad prelomna tačka, to se čekalo. Nije slučajno da Canon i Nikon u slično vreme kreću u protivnapad, očigledno su u dogovoru. Jesu potcenili Sony, ali oni zajedno su mnogo ozbiljna stvar na tržištu, mislim da će kroz 2 godine Sony-jev segment polako da krene da se smanjuje na neki realan procenat.

Sony je napravio istu grešku što je usporio. Ej bre, imam 4 godine A5100, oni dan danas nemaju naslednika u tako bitnom segmentu. Seriji A6x00 prenaduvali cene, mora to malo da se dovede u red.

Na B&H

2700$ EOS R + 35mm macro

2500$ A7III + 35mm

I aj sad nek mi neko objasni zasto canonov običan prikljucak za EF kosta 400$, a verzija sa Configurable Control Ring-om kosta 200$ ?

Priključak sa ND filterom je 300$

Btw odlična kamera, jedva čekam detaljne testove, ionako sam razmišljao da zamenim vremešni 5D2 :)

Ne bih rekao da je ovo poluproizvod, odnosno navrat nanos urađeno.

Kad se kamera izbacuje na trziste sa beta fw-om, to je za mene poluproizvod.

Sony je napravio istu grešku što je usporio. Ej bre, imam 4 godine A5100, oni dan danas nemaju naslednika u tako bitnom segmentu. Seriji A6x00 prenaduvali cene, mora to malo da se dovede u red.

Nema sta vise da izbacuju u segmentu do 500$, taj segment je sledeci za odstrel, citaj mobilni. Na stranu sto donosi najmanje profita...

Nema sta vise da izbacuju u segmentu do 500$, taj segment je sledeci za odstrel, citaj mobilni. Na stranu sto donosi najmanje profita...

Moram se ne složiti sa ovim. A6000 je izuzetno prodavan, najprodavaniji MILC uopšte. Fuji-ju takođe ide jako dobro.

Mora nešto da postoji izmežu telefona, i FF aparata od 2000€.

Koliko do sada videh kroz FW bi trebalo da srede to što za sada Pupil (Eye) detect radi samo za AF-S, ne i za AF-C ili video, da silent shooting radi samo za single shot, ne i za burst.

Takođe na više mesta je bilo da ponekad na EF objektivima AF preko adaptera iz nekog razloga odbije poslušnost, što verovatno takođe trebaju da srede.

Jednostavno je danas tako, kada se pojavi nešto novo, uvek treba par verzija FW ili nova revizija hardvera da ispegla greške.

Nije baš kao da EOS R nudi nešto revolucionarno odmah, pa da sad mora da se odmah kupi prva verzija dok se ne srede greške.

Ili ko baš hoće nešto prvi, mora da shvati da je beta tester :)

Dobra ponuda objektiva u startu, kontam da ce imati prednost u kupovini u odnosu na Nikon ako nista zbog toga. Iskreno meni se vise svidja Canon milc nego Nikon. Odusevljen sam ovim 28-70 f2, odlicna spravica. Isto tako mi se svidja sto je cena visoka, pa Sony opet preostaje kao najbolja opcija :)

^^ ova poslednja to je dobra.

Ali, za neko vreme, kad Canon sistem sazri, verovatno ce stvari biti drugacije.

Sto se tice Nikona i Canona, Nikonova Z tela mi deluju nekako ozbiljnija, ali je Canonov izbor pocetnih objektiva za mene bolji. Tako da....ostajem na Sony :D

Sto se tice Nikona i Canona, Nikonova Z tela mi deluju nekako ozbiljnija, ali je Canonov izbor pocetnih objektiva za mene bolji.

Ja koliko pratim, tako je zadnje dve decenije a verovatno i duže: C objektivi najbolji za te pare, N tela najbolja za te pare. Još kad bi to moglo jedno na drugo...

Neki Canon menadžeri dali intervju za jedan japanski sajt. Bruka...

1. Canon says the EOS-R sensor is not the same as the one used by the 5DIV. The new sensor has been refined and with new micro lenses and with addition of Dual Pixel AF. - BS#1 - prema prvim testiranjima raw fajla iz R sokocala, DR i ISO performanse su potpuno identicne sa rezultatima senzora u 5D4, dakle stari senzor u novom pakovanju, plus malo marketing BS-a i voila. Istu pricu su terali sa 18mpix senzorom i pricali kako je sa svakom verzijom "nov i unapredjen" a svi znaju da nije. Konkurencija ima bolji senzor.

2. The Image Quality of the EOS-R will be higher than that of any other Canon DSLR camera thanks to the new sensor, new processor and the new high performing lenses. BS#2 - Digic8 je nov procesor, isti takav je u M50, znaju mu se mogućnosti, senzor je isti kao u 5D4, a prema fotkama na netu, kvalitet je isti kao kod 5D4, sto je da se razumemo vrlo dobro, ali ima i bolje, konkurencije jel!

3. Canon did not add on sensor stabilization because of the costs, the heating issue and size issues. But they will consider adding on sensor stabilization on future models - BS#3 - U prevodu, izmedju redova - nemamo razvijenu tehnologiju koja može da se primeni, kako u telu koje smo projektovali pre dve godine, a sada navrat nanos izbacili na tržište, kao ni sw da to sve uparimo sa objektivima koji imaju stabilizaciju, pogotovo sa onim sa EF bajonetom. Konkurencija opet ispred.

4. Of course we can expect lower and higher end EOS-R models to be released in the near future - BS#4 - Kakav bre lower model!? Sta ce da se otkine od njega? Neće imati nijedan memorijski slot, EVF "Space Invaders" rezolucije, 1fps, plastično telo, 3x crop 4K!!?? Jel to znači da je EOS M osuđen na propast!?

5. Canon is considering making a 8k Cinema EOS-R camera. - BS#4 - Bacanje prašine u oči na ružan i nepristojan način.

Patetično!

Pateticna je kolicina laži i dezinformacija, ovo je 2018. godina, informacije su mnogo lakse dostupne nego pre samo 10ak godina. Jednostavno vredjaju inteligenciju svojih korisnika, sebe tu ukljucujem. Firma propasti nece, ali sve manje zaradjuju od fotografije, jer sve manje i investiraju u taj sektor, cini mi se da najvise trenutno investiraju u medicinske aparate i sisteme za nadzor. Ne treba da svi furaju Sony, niti iko da se davi, teba da postoji napredak, konkurencija, inovacije. Poslednja reč je ključna.

Alex, opusti se covece.

Ajmo realno, ko ocekuje od zvanicnih izjava da budu bilo sta drugo osim PR bullshita?

Ne znam, ja nikad ne gledam zvanicne prezentacije jer se uvek svode na isto, i tu vrlo malo ima iskrenosti i istine bez nekog uvijanja i upakivanja u lepse pakovanje.

Na kraju krajeva, zasto bismo to ocekivali od nekog ko pokusava da PRODA neki proizvod.

Tako je u svemu, kad Samsung, Apple predstave proizvod, uvek je sve naj naj, kad nVidia predstavi graficku karticu, uvek je to sam vrh tehnologije, kad Canon/Nikon i ostali predstave aparat, to je sve isto ludilo, vrh....zasto bi nas zanimale izjave onih koji te iste sprave pokusavaju da prodaju? Njima je u interesu da sa pozitivno potencira i stavlja u prvi plan a negativno sakrije sto vise.

Mislim, nije da ih branim, ali tesko da ce neka kompanija biti 100% iskrena i time potencijalno zrtvovati profit zarad nekog moralnog standarda.

Objektivno misljenje mozes dobiti ili sam, ili od nekog reviewer-a koji nije sponzorisan i nema problem da kaze sve onako kako jeste.