Jump to content

Veliki Lowepro ranac

mix_NS
 Share

Recommended Posts

Trenutno koristim Flipside 400aw, malo mi je tesna pa bih uzeo veci model (ustavari trazim sto veci ranac za telo sa nekoliko objektiva i fleseva i jos gluposti).

Super mi je sto mi ne prlja ledja flipside jer se otvara od pozadi, ali mi Lowepro Pro Runner 450 AW deluje ipak kabastije od flipside (+ sto ima pregradu za laptop). Da li je neko uporedio ova 2 modela?

Nakon sto sam jednom kompletnu opremu posejao (srecom po travnjaku) jer mi je ostao malo otkopcan ranac, zarekao sam se da nikada, nikada vise necu kupiti nista sto ima mogucnost (a time i tendenciju), da u slucaju nepotpuno zakopcanog poklopca ranca raspe opremu po livadi ili nedajBouze 'ladnom betonu.

Dakle, ja da gledam, Pro Runner ne dolazi u obzir. Da ne pricamo o potpuno fenomenalnoj mogucnosti da spustis Flipside u blato, uzmes opremu, vratis ga na ledja i ne budes kao da si se sa prascima igrao...

P.S. Si video ProTactic?

Uz par tobolaca mozes da stavis sigurno vise opreme nego sto ledja mogu ponesu...

Pro Tactic 350 i 450 su najbolji rancevi koje sam ikada koristio. Najveca razlika izmedju ta 2 je 13" vs 15" laptop, a opreme stane brdo i u 350 a kamo li 450 (3 tela bez gripova i 8 objektiva (14-135 sve fiksno), provereno)

Ako si u ns mogu ti posuditi ProTactic 450 da spakujes opremu i vidis jel to to ili da gledas dalje.

ProTactic 450 kad se napuni, treba imati 90ak kg da bi se nosio sa njim a stane sve sto moze da zatreba.

IMG_1717.jpghttp://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=112735&st=0&gopid=1383235

Off:

Ovo je bila situacija kada sam prvi put koristio a7 za placeno fotkanje pa sam zeleo da ponesem sve od opreme, u slucaju da zapne negde sa soncikom.

Od tada mi donja (manja) polovina ranca sluzi za foto gear a gornji deo za garderobu, hranu, itd..

I mene zanima isto pitanje. Imam flipside 400, i razmisljam ili o pro runneru 450 ili o pro tactic 450. I ne mogu da prelomim :D

Kad si u Bgd, dodji do mene da vidis Pro Runner 450, pa proceni sam...

5D2 sa gripom, 50 1.5, 16-35 f4, 24-105, 100L, 24 TSE, 3 blica, komander, tri baterije, filteri, daljinci, kablovi, brdo eneloop baterija, moze da stane i 15" lap sa sve punjacem.

post-2270-1533056143_thumb.jpg

Nakon sto sam jednom kompletnu opremu posejao (srecom po travnjaku) jer mi je ostao malo otkopcan ranac, zarekao sam se da nikada, nikada vise necu kupiti nista sto ima mogucnost (a time i tendenciju), da u slucaju nepotpuno zakopcanog poklopca ranca raspe opremu po livadi ili nedajBouze 'ladnom betonu.

Ouch, da ok. Interesantano mi deluje Vladin Protactic ali mi je van budzeta, uzecu Flipside 500 aw, slicne su torbe.

@Vlada_zvs Hvala, deluje solidno zaista Protactic ali ipak se nisam odlucio za nju jer je skuplja dosta (posebno mi je kul sto stativ ide bocno, mene zaista vuce nazad kada natrpam 400tku i stavim jos aluminijumski stativ nazad.

to mesto za stativ na flipside rancevima je potpuni promasaj jer se kosi sa osnovnim postulatom nosenja bilo cega na ledjima - ne odvajaj ga od ose tela! Uradili su upravo suprotno i onda imas osecaj da ces da se prevrnes na ledja jer se stativ izvrce ka unutra posto prednji dzep nema nikakvu cvrstocu.. jelte.

Resenje je da se dve noge nabiju i futrolu za vodu, treca ide preko, pa se zategne gurtnicom gore (ja imam jedan bungee koji sluzi kao dodatno osirguranje i ide sa nosaca koji se nalazi na gornjem delu.

Ne. To je sranje jer se na Flipside centralna kopca nalazi na prednjem dzepu koji "radi" jer ima dosta materiala koje seta okolo i okrece ststiv tako da te izbacuje iz ravnoteze. Ne znam koja je pametnica u Lowepro-u dosla na tu brilijantnu ideju, ali to jednostavno ne-ra-di. Iz objasnjenih razloga. Cak i da se ne krece stativ, polozaj je jako los. Kao sto rekoh, glavna stvar pri nosenju bilo cega na ledjima je da teret postavis sto blize kitchmi, tj osi tela jer je najmanji moment sile (za one sa društvenih fakulteta to je ono sto oce da te obori na ledja).

Da, ja ga ubacin sa strane u onaj dzep za flajku za vodu. Nemam ranac kod sebe pa ne mogu da tumi ufotkam, al valjda kapiras u cemu je štos :)