Jump to content
leek

ucenje Kaligrafije

Recommended Posts

Postoji li u Beogradu neka skola (samo kaligrafija), kurs, kreativna radionica.... u kojoj bi mogla da se uci-radi kaligrafija?

Ne, koliko ja znam. Jedino da pitas nekog za privatne casove, npr. Senchy :)

Ili da odes na FPU pa da slusas predavanja prof. Olivere Stojanovic.

Pozdrav.

Prof. Olivera ne predaje Pismo u smislu kaligrafije vec projektovanja slova - fontova. To predaje prof. Djordje.

Znam da je postojala neka skola kaligrafije u Bozidara Adzije, videla sam neke radove.

Moj predlog ti je - kupi nekoliko pera kod Marica (0,5 , 1,5, 2, 3 ) i neku knjigu o kaligrafiji ili kopiraj po Sencijevom postu - pa postavi ovde na kritiku ili iscimaj nekog da ti malo pomogne u pocetku.

Beshe u studentskom gradu, u kulturnom centru [valjda mu je to ime] neki kurs. telefon sam zaturio ko zna gde, ali ako pozovesh centralu ili blagajnu, shta god, sigurno tje znati da te upute. I preporuchen mi je kao dosta dobar kurs.

постоји курс калиграфије при храму Александра Невског на Дорћолу (где постоје детаљнија обавештења о одржавању часова).

Da obnovim malo temu, malo je bajata:

Gde ići na kaligrafiju u Beogradu?

"Đuro Salaj" više nema predavača, kažu da ga traže.

U "Šumicama" ne postoji više. Ni u Studentskom gradu.

Jedino što ostaje (a da nisu privatni časovi) je škola kaligrafije pri crkvi Aleksandar Nevski. Da li su tamo predavanja ograničena na crkvenu ćirilicu ili se uče latinična pisma?

Da li neko zna za opšti kurs kaligrafije, radi se o hobiju, nisam dizajner ni profesionalac?

Hvala.