Jump to content

Vray next

dibidusrus
 Share

Recommended Posts

Svaki put kad procitam da nova verzija XXX renderera radi 35 - 70% brze ili cak nekoliko puta je brza od prethodne, zapitam se....

Pa majku mu, jos malo pa ce render biti gotov ( 10k HD ), pre nego sto pretisnes render gumb.... Ma bre, pre nego sto upalis komp, pre nego sto uopste dignes lelefon da prifatis posa' :D

Jos samo kad bi zvucnik od 200W bio 2x jaci od onog od 100W :mrgreen:

@soul_of_me, pa ti si spomenuo Coronu... mislim niko nije rekao da je Corona bolja :huh:

Pre godinu - dve sam postavio link ka clanku... anketirali su masu frilensera i studia koji se poglavito bave arhvizom.

Dali su statistiku upotrebe rendera ( a bili su obuhvaceni i oni za koje skoro da i nisam cuo, sve do game engine-a ), + mini intervju sta i zasto.

Corona je zacudo za relativno kratko vreme preotela dobar deo kolaca od Vray-a. A ako tu racunamo i GPU renderere, game engine, nije tesko zakljuciti da je neko tesko nahebao. A posto je Vray drzao gro industrije... jasno je ko je bio glavni Gubitnik.

Za vise detalja otidi na Corona forum pa procitaj sta kazu oni koji su promenili partiju ;)

@alekba - iz opisa teme i uvodnog se jasno namece zakljucak da dibidusrus smatra da je Corona bolja.

Ja sam preleteo preko komentara po netu i video par testova, i na osnovu svega toga bi se reklo da je za ciste gotove rendere Vray ipak brzi. Corona jeste jednostavnija i ima dobar interaktivni render, ali Vray ima vise opcija i mogucnosti.

Ako stvari tako stoje, to onda definitivno ne znaci da je Corona bolja vec samo znaci da zbog navedenih prednosti nekima vise odgovara.

Ako stvari ipak ne stoje tako, neka oni koji su koristili oba naprave poredjenje. Znam da ima stranih foruma, ali nije lose da i ovaj nas malo zivne.

Tja, probao sam oba, al' C4D verzije... a ne znas koja je gora :P

Vray razvija amaterski tim dragovoljaca, bez oficijalne podrske, a Corona 4 C4D je pastorce maRxove verzije + sada razvijaju paraleno i Crapple verziju.

Uglavnom Corona je laksa za seting, rezultat je predvidljiviji, out of box daje jako lepe slike... tako. Rezultat je drugaciji... najblaze receno.... Corona ima svoj smek.

Ako nahvatas vremena otidji na Corona forum, ima dosta preobracenih maRxista, neki idu bas u detalje, posebno preporucujem Juraja Tacika ( najdi njegov post u Wip galeriji ), moze i ovo

https://corona-renderer.com/forum/index.php?topic=17415.0

cak i ako ne koristis Coronu, dobro je procitati. Pride obidji i sekciju sa feebies, ima svasta nesto za djabe :)

Skini demo, otvori neku test scenu i sam prosudi.

Vray je u principu brzi, pogotovo u poredjenju sa hibridom ili GPU verzijom... Ali nije sve ni u brzini, a ozbiljni igraci ionako imaju nekoliko jakih masina. Maxvel, Arnold, Renderman i dalje postoje, nisu ih utepali GPU rendereri.

btw. https://www.anandtech.com/show/12906/amd-re...0w-x399-refresh

.......... transfer tehnologije Chaos - Corona ide u jednom pravcu, barem sudeci po C4D verziji.... Vray poodavno ima podrsku za Cinemin hair sistem, a na Corona forumu citam da se to ocekuje nekada, a mozda ni tada :D

Znam da to nije lak posao, prebaciti stvari iz jednog endzina u drugi, al' ipak....

Konjkurencija je velika a novi igraci se svakodnevno pojavljuju

https://www.artstation.com/artwork/oL4Dq

Ja sam nedavno u vray-u raio scenu sa restoranom welnessom, 40 kućica u 5 hektara sa stazama . drvećem. Bez problem,a sam scenu prebacio u coroni. Bez problema proxi je prosao. E sad, kad se tu nabaci light mixer, lakše minje da i jednom renderu dobijem nekoliko varijante . Što u procesu skiciranja i prezentacije klijentu nije loše.

• 2 weeks later...

Izgleda je ovo dosta brze od prethodne verzije, licno nisam imao sanse da isprobam ali vecina pricaju istu pricu:

Ovo je dosta veliki skok mada opet treba da se sve istestira jer neverujem da na svim scenama daje isto pobeljsanje u brzini.

• 2 weeks later...

https://corona-renderer.com/blog/corona-ren...s-max-released/

Pa eto, i Corona se obnovila... mada koliko mi se cini useri su dobili ono sto Nisu trazili.

zanimljivo je pogledati njihovo "pojacanje" tima. Mislim programeri, oni koji stvarno NESTO rade, naspram onih koji Kao nesto rade. Ali tako to ide u svim firmama. Hebes devlopment, tu je marketing tim :P