Jump to content
Sign in to follow this  
soul_of_me

Lose ivice izmedju razlicitih material / object IDeva

Recommended Posts

Kad imam samo jedan objekat i jedan material ili object ID, sve ivice budu ciste. Ali kad imam vise IDeva ivice budu kao na slici:

2ynnue1.jpg

Filtering i AA su naravno ukljuceni, a na renderu mi je sve cisto i precizno, kao i u vec pomenutom slucaju kada imam samo 1 ID.

Znaci hteo bih da uvek imam precizne, tacne i ciste render elemente, da ne brljavi kada se dodirnu 2 boje, ne znam zasto je to problem kod Vray-a. Ima li neko podesavanje za to koje mi je promaklo?

Ovo mi miriše na eksperiment u Substance Painter-u? Ako je to slučaj možda da podigneš kvalitet tekstura na 16bit-a? Da ti ne idu šavovi unwrap-a tuda?

U starijim verzijama to nije bilo tako, ali u novijim jeste. Nikakav AA ne pomaže krzavo pa krzavo.

Probaj sa wire color elementom, ako ti je samo 1 ili 2 objekta onda render mask samo uradi, crno/ belo.

Ako rendaš u dovoljno velikoj rez, te krzave ivice na kraju i ne budu toliki problem, ne primećuje se u konačnom renderu.

....

ILI

predji na Coronu!

Koristi MultiMateElement pa samo odvoj prema ObjectID-u, izbaciće ti RGB prikaz.

Možeš da ih imaš koliko hoćeš samo promeni imena MultiMateElementu

Možeš i preko MaterialID-a ako treba da izbaciš selekciju za različite materijale.

@Benzin - nije SP. I nema to veze sa savovima, uvek brljavi i sa teksturama i bez.

@okmijun - odgovara mi Vray, samo jos da ovo radi kako treba.

@Ji 4Tze - probao MultiMateElement, isto brljavi.

Nista, ima da radim kao i do sad, peske sa VrayLightMtl-ovima. Zahvaljujem svima na odgovorima, i naravno ako neko zna sta treba da se radi ili ima neki predlog, samo nek napise.

Pa upali mu filtering ili čekiraj sub-pixel mapping u Color Mapping dijalogu render podešavanja.

To će da ti filtrira i Wire Color pa onda ako organizuješ Layer-e kako treba, možeš da mu dodeliš da uzme wirecolor od parrent layer-a i ne moraš da praviš posebne mmate elemente.

Možeš i sa VrayObjectID samo mu čekiraj Image a ne Integer i filtriraće.

Ja sam oduvek koristio MultiMate jer imam tri kanala i lako ih selektujem u PS-u u color kanalima.

Naravno da je filtering upaljen, kao i output type: color (with AA). I sub-pixel mapping je cekiran. Meni se svi render elementi isto ponasaju, kod mene nema razloga da koristim MultiMateElement umesto VrayObjectID i VrayMtlID. Svi identicno brljave. Probao i video.

A u nekim slucajevima i kada se ucini da su precizni, prilikom zumiranja se vidi da AA i nije bas dobar na dodiru izmedju 2 IDa, dok kod improvizacije sa VrayLightMtl-ovima uvek bude sve savrseno. Mozda je do verzije Vray-a (2.10.01).

Naravno da je filtering upaljen, kao i output type: color (with AA). I sub-pixel mapping je cekiran. Meni se svi render elementi isto ponasaju, kod mene nema razloga da koristim MultiMateElement umesto VrayObjectID i VrayMtlID. Svi identicno brljave. Probao i video.

A u nekim slucajevima i kada se ucini da su precizni, prilikom zumiranja se vidi da AA i nije bas dobar na dodiru izmedju 2 IDa, dok kod improvizacije sa VrayLightMtl-ovima uvek bude sve savrseno. Mozda je do verzije Vray-a (2.10.01).

okači praznu scenu pa da vidimo šta je

Prvo, prebaci se na noviji Vray :) i batali taj adaptive image sampler, prevaziđen je sa novim QMC samplerom još par verzija unazad

to stvarno radi mnoooogo bolje nego ranije.

Drugo, koristi vray frame buffer, tu su ti svi elementi.

Treće i najbitnije, sve je glatko kod mene sa Teapotom i plane-om

Onda mu resetuj vray, ja bih stvarno izbegao taj adaptive jer je baš star.

Otprilike nastao kad i vray i zadržan kasnije čisto dok nisu razvili bolji.