Jump to content

Razlika u boji, Razlika u boji na slikama

Recommended Posts

Pozz, imam problem sa pregeldavanjem slika na kompu. U kom god programu da otvorim, uvek je boja drugacija od onoga sto mi se prikazuje u Lightroom-u ili u photoshopu.

ACDSee mi naprimer u qucik modu prikazuje jpg sliku, koja je obradjena u lr, on je prikaze maltene bez boje kar da je raw format, kad otvorim onaj normal mod, tu slika ima za nijansu jace boje, a u panelu za uvelicavanje mi prikazuje sliku bez boja, onda kad prenesem slike na drugi komp, i pogledam tamo, onda bih se zapalio bukvalno, ljudi pomagajte

Clip.jpg

ovde monitor nije problem jer na istom monitoru prikazuje drugacije istu fotku.

Mada znam da sam imao isti zbun mnogo godina ranije dok sam bio na win. neka banalna glupost prilikom exporta.. neki profil, color space... nesto ne mogu da se setim al guglaj to je cest trip.

.....

iz tvog originalnog posta logicno je zakljuciti da je u pitanju Adobe ( uvek mozes da skines Afinity foto trajal pa da proveris )...

A sad, posto meketavci nemaju pametnijeg posla nego da glume pamet, red je da se cuje i druga strana... medalje.

Mac je ok. vecinom... ali pravilo 1. nikada refurbished, kupi novo ili polovno u radnom stanju

vodic za modele... neka vrsta.

novi modeli...

PS. Meketavci, nepotrebno je da se bunite, za Rossmana sam cuo od hard core Crapple usera, tako da primjedbe mozete ispricati ispred ogledala ili se pozaliti babi ( al' imajte milosti, izvadite bakterije iz slusnog aparata ). Hvalospeve o Macu moze svako da nadje, pun ih je net.... na oficijelnim Mac forumima je malo drugacije jer dezinfikuju postove i akaunte.

Novi useri bi trebali da imaju pristup i drugoj vrsti informacija.

.... toliko, sa mojke strane.