Jump to content
Sign in to follow this  
diefaust

Potrebna pomoc oko letterpress-a

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Potrebna mi je pomoc oko letterpress-a ondosno preporuke za boju za ovu tehniku stampe.

Kod nas nisam uspeo da nadjem adekvatne boje za letterpress, a offsetne boje flint mi ne daju dovoljno dobar otisak... Otisak nema dovoljnu pokrivnost.

Ima li ko iskustva sa ovim.

Inace masina je heidelberg OHT.

Pozdrav

Tipo štampa je odavno izumrla, boja za to sigurno nema, tako da si osuđen na ofset boje. Ja bih probao sa bojama koje imaju jači pigment, npr. Sakata.

Pozdrav svima,

Potrebna mi je pomoc oko letterpress-a ondosno preporuke za boju za ovu tehniku stampe.

Kod nas nisam uspeo da nadjem adekvatne boje za letterpress, a offsetne boje flint mi ne daju dovoljno dobar otisak... Otisak nema dovoljnu pokrivnost.

Ima li ko iskustva sa ovim.

Inace masina je heidelberg OHT.

Pozdrav

Mozes da koristis bilo koju ofset boju , samo dodas susila 2% i kasikicu sirceta na 200gr boje. (mozes tako da je koristis samo 10 sati) posle se pretvara u gumu ili nesto slicno. A za tipo postoje ruber boje englezi je i dalje prave koristi se obicno za numeraciju na heidelberg cylinder i tigel masinama. a otisak ti je los zato sto moras imati prespan filazu i iznad parce ofsetnog papira bice otisak kao grom i polako povecavaj druck