Jump to content

Neke moje zivuljke, i po neki pejzaz :)

Recommended Posts

Hvala kolege :) Trudim se kada mogu i pre svega kada ime lelemenata u kadru za ta da izadjem iz kalupa kalsicnih turistickih urbanih pejzaza i motiva, ali nista ne forsiram, i razglednice su lepe :)

Samo da pomenem fotografija je nastala u potpunom mraku, golim okom gotovo da se nista nije videlo sem nesto malo neba na horizontu... Mobilni je posluzio da fokusirma klupu + par probnih snimaka kako bi odmerio kadar, podesio libelu, i to je to :P Modeli na fotografiji moja draga i ja :D lokacija jezero Langbathseen nedaleko od Gmundena...

• Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

40. Black Tree... by Nenad Ristic, on Flickr

46. Zoe... by Nenad Ristic, on Flickr

• 2 months later...

^

Hvala kolega :)

Razmisljam uvek o svemu, na terenu, u obradi, i tako uvek, tako se napreduje, tako fotke postaju bolje, barem se procenat dobrih poveceva u odnosu na manje dobre... Ipak da bi moglo da se razmilja o svemu treba da postoji neka baz za to, a baza je uvek osecaj za estetiku, i poznavanje opreme... Osecaj za estetiku treba graditi kroz edukaciju i prkatican rad, prvo kroz likovnu kulturu, kako kroz dobar odnos likovnih elemenata stvoriti jedno likovno delo, sliku, fotografiju itd. Moze i po osecaju ko ima talenta na pretek, ali ipak mislim da neke osnovne stvari treba da se uce da bi smo lakse razumeli zasto nam je nest dobro, i primenjuju u praksi pre nego sto se prepustimo osecaju. Dosta je bitno da se nauci kako posmatrati kadar kroz oblike i linije od kojih je sastavljen, ko to nauci dovoljno dobro, ko nauci sa razumevanje kako kroz dobar odnos likovnih elemenata da stovori jedno delo, sta god a fotka ne vezano za fotografski pravac mora da bude najmanje dobro, a najcesce i odlicno.

Ovako nesto je jednostavno naslikati, ali se retko desi da svaki oblik i linija legnu tako kako bi slikar to pomerio u odnosu na realano, kao sto se ovde desilo... Maksimalno ispunjen kadar, sa dosta celina, a svaka se gotovo savrseno naslanja jedna na drugu... To je priroda kreirala, na meni je bilo sam to da vidim.

...Moze i po osecaju ko ima talenta na pretek, ali ipak mislim da neke osnovne stvari treba da se uce da bi smo lakse razumeli zasto nam je nest dobro, i primenjuju u praksi pre nego sto se prepustimo osecaju...

Tako je. Kakav talenat, treba bre mnogo da se radi. I da se gleda kako drugi - bolji - to rade.

• 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

prekrasan prizor kolega! :)

tehnicki savrseno odradjeno, ali malo mi smeta prenaglasen prednji plan, koji (bar meni)

"izbacuje" centar, a to je slap, u sporedni plan.

nisam bio na lokaciji, pa ne mogu nesto konkretno predloziti...

ukupni dojamu, prst gore! :P