Jump to content

Preporuka za objektiv

Recommended Posts

@Elektronicar, Imam 5d2 i A6000, uporedivao sam im fajlove na prakticnim primerima. Sony ima vise dinamike i naravno rezolucije, nekako fajl je bogatiji, ima vise mesa, moze vise da se radi, u mom slucaju arhitektura/enterijeri, prodakt. Probao sam i A6300/6500, Fuji Xt1/2, sve su to ako mene pitas, bolji senzori od onog u 5d2. O novijim, ne Canon FF senzorima da i ne govorim.

Da se razumemo, nisam rekao da je senzor u 5d2 los, ne naprotiv, evo koristim ga i dalje, pogotovo kad ga uparis sa nekim dobrim prajmom, u mom slucaju 24tse2 i 100L. Ali to je 10 god stara tehnologija, od tada se u svetu senzora desilo mnogo toga. Canon jednostavno tu vise nije najbolji, ali nije los.

Moja iskustva su vezana za krop senzor od 24 MP u Nikonu i ovog vremesnog u 5DMKII.

Za dinamicki opseg se slazem, ali on je retko kada problem ako se pravilno eksponira.

Naravno tehnologija ide napred i dovoljno je i to sto su savremeni krop senzori dostigli nekadasnje FF i mogu da se porede ali ja i dalje prednost dajem starom FF.

...Za dinamicki opseg se slazem, ali on je retko kada problem ako se pravilno eksponira.

:)

Sličan problem imaju i audiofili. To je ono kad postanes slušač zvuka, a zapostaviš slušanje muzike. Drljanje po slajderima za DR je ekvivaletno muljanju sa strujnim i interkonekt kablovima.

Salu na stranu, ali... stvarno treba biti umetnik, i u danasnje vreme nepravilno eksponirati :)

Pogresno si me razumeo, rekao sam da je DR koji ima 5dmkII sasvim dovoljan ako se pravilno eksponira(retko kad je problem).

Primeri na kojima se pokazuje i dokazuje prednost nekih senzora svodi se najcesce na to da se divljacki podeksponirana fotografija ''izvlaci'' a sam si rekao da za to treba biti umetnik, to jednostavno nije realna situacija.

Noviji mali senzor ima prednost u DR-u a veliki mada mator ima prednost u ISO performansama.

Realno gledano sve napravljeno u poslednjih desetak godina radi odlicno

Ali pokvarismo temu po starom losem (ponekad i dobrom ) obicaju.

^

Radi odlicno, ali svakako je bolje kada je senzor veci, to je prosto tako :) Ako nista drugo bokeh je bolji lepsi a kolega pre svega zeli da fotka portrete svog detata, iso je bolji sa vecim senozrom, sto je cesto veoma potrebna i pozeljna mogucnost. Za to sto njemu treba 5D1, MK2 ili 6D i ta pedesetica koji vec ima sasvim su dovoljni, pa neka dalje gradi FF sistem, a ne crop :P

probaj negde ako moyes i matoru 100ku makro. Cuje se kao da se bumbari pare u objektivu ali radi vrlo fino. Nije za sport ali ako ti dete nije bas bas extra brzo,mislim da ce da radi. Meni se licno ne svidja bokeh u kombinaciji sa mikrokontrastom (jbg, ipak je to makro staklo), tj. 100 f2 mi je daleko lepsa za portrete

Jo Husafet

Gore sam pisao da ovaj prodavac prodaje 85 1.8, 100 2 100 2.8 ,pa cu da probam sva tri pa da odlucim sta mi najvise godi.

A da ti kazem dete je bas zivo :)

djaniru

Djani gde ima za 290e?Ja sam najeftinije nasao kod Axela za 320e

Izbrisan je oglas mada nisam siguran mislim da je oglas bio njegov, kontaktiraj ga i raspitaj se za cenu na primer ova Sigma je 120e jeftinija od ostalih.

https://www.kupujemprodajem.com/Sigma-85mm-...m?filter_id=429

• 1 month later...