Jump to content
d532pww

Kako napraviti 2d likove?

Recommended Posts

Pozdrav,

programer sam i razmisljam da li da se upustim u pravljenje igara. Posto se nisam bavio dizajnom vidim sledece opcije:

1. Da kupim gotove asete, sto je jeftino, ali svuda izgleda isto

2. Unajmim dizajnera, sto je verovatno skupo

3. Sam nekako sklepam nesto

Moje pitanje je u vezi opcije tri. Da li postoji neki alat, kojim bih mogao da automatski dizajniram likove i biram delove izmedju mnostva ponudjenih opcija? Tako da ipak dodam nesto svoje i izbegnem totalno genericki izgled. Znam da je tako moguce praviti web sajtove, drag&drop, pa sam se pitao da li tako nesto postoji i za 2d dizajn.

Hvala za odgovore

Ne postoji. Imas dve opcije ili kupuj gotove assete ili unajmi dizajnera. Ovo drugo ti otvara vise mogucnosti izmena, dopuna rekreiranja stvari. A skupo je relativan pojam :)

poz

Sve zavisi od budzeta za projekat. Ubedljivo naj jeftinije ti dodje da kupis assets, ali kao sto btw rece problem je tu ako treba neka modifikacija. Imas opciju onda da trazis nekog pocetnika koji ce ti nesto smuljati, slabiji kvalitet od asets ali ces moci da modificiras kolko god hoces. Problem u ovoj opciji ti je vreme isporuke, pocetnici sporije rade, uz to treba ce ti vremena dok nadjes nekog ko i zna nesto da uradi i nema komunisticki odnos prema poslu. Treca opcija je da nadjes nekog ko ima iskustva koji ce ti odraditi orginalni dizajn za veoma kratko vreme. Problem ovde je sto ce ovo planinarenje dosta da kosta :)

U principu je uvek balans izmedju Budzet - kvalitet -brzina

Ne savetujem ti da krenes ti da ucis da crtas karaktere, verujem da ti mozes svoje vreme mngo produktivnije da iskoristis.

Ono kako bih ja odradio je pre svega potraziti saradnika, to jest osobu koja zeli da se udruzi sa tobom na projektu, cak i da je pocetnik ako ima zelju da radi i uci ovo je najboja opcija. Ako to ne uspe onda bih pre odradio nekoliko sporednih projekta na kojima bih zaradio da platim profesionaca da odradi posao kako valja. Jebavanje sa klincima koji rade kada im ponestane dzeparca, iako na prvi pogled izgleda primamljivo zbog niske cene, na kraju ce te kostati djavo ipo zbog izgubljenog vremena i nerava.

Moj savet je da prvo napravis igru koristeci privremeni materijal(slike, zvukove, itd.) Kada budes zadovoljan igrivoscu unajmis dizajnera...