Jump to content

Promocija fotomonografije Karaš Nera

Recommended Posts

U petak 02.02.2018. u amfiteatru Pokrajinskog zavoda za zaštitu prirode Vojvodine održaće se promocija knjige Predeo izuzetnih odlika Karaš - Nera.

Početak je u 12h. Deliće se besplatni primerci knjige a posle promocije će biti koktel.

Bilo bi mi drago da se vidimo pošto sam autor većine fotografija i fotourednik ove knjige.

Adresa je:

Радничка 20а, 21000 Нови Сад,

Hvala Vam svima.

Fotomonografija se ne prodaje iako je odštampana u tiražu od 700 primeraka 500 na srpskom a 200 na engleskom jeziku. Ona je prezentacioni materijal i štampana je sredstvima pokrajine pa samim tim ne sme na tržište.

Ali... koga zanima evo pdf Biće tu 8 dana :).

karas-Nera

post-1083-1517604580_thumb.jpg

@Geza

Monografije, putopisi, to je nesto sto me ne zanima, ali me zanimaju fotografije, a fotke su odlicne, realne pre svega, prirodno lepe a ne obradom nasminkane, mislim da za ovu namenu takve treba da budu, tako da sto se mene tice sve pohvale :)

Koliko ti je trebalo vremena da napravis sve ove fotografije ?

Rok za knjigu je bio od marta do novembra. Stigao sam pejsaže, biljke i deo životinja da odfotkam uglavnom insekte. Dosta ptica i nešto sisara je iz arhive. Sve su životinje fotkane u Vojvodini ali nisu sve sa Karaš-Nere to je prosto nemoguće u tako kratkom roku. Za neke vrste mi treba po par dana da napravim dobru fotku. Da ih pratim i sačekam. Ovo mi je treća knjiga pa imam dosta iskustva ali mi daju sve kraće rokove. U ovoj fali zima... A i zeznuto je dosta dobijem spisak životinja i biljaka koje moraju biti u knjigama, naravno uvek su to one najređe :).

• 2 months later...