Jump to content
soul_of_me

Iskustva sa foto-radnjama

Recommended Posts

Citao sam neke teme od pre dosta godina, zanima me kakva su sada iskustva? Koje su radnje sada najsigurnije i najpovoljnije?

Neki ljudi su hvalili Axelfoto kao siguran i najpovoljniji, ali meni se ne svidja to sto kriju svoju adresu. Ako bi mi dostavili neispravan proizvod, kako onda da taj proizvod vratim ili zamenim, narocito ako se ne bi javljali ili odgovarali na mail? Ako me iskuliraju ili odbiju garanciju, kako da ih prijavim?

Spominjao se i pcfoto kao dobar izbor, ali i da to nije zvanicna firma sto sa aspekta sigurnosti nije idealno.

Ima li neke radnje (u Beogradu) koja je mozda bolja opcija od ove dve?

Axel je na Banovom brdu.https://www.facebook.com/pg/AXELFOTO/about/?ref=page_internal.Ljudima koji su imali probleme, resavao bez problema.Inace najpovoljniji kod nas.

Ne želim da raspravljam o tome koja je trgovina bolja i pouzdanija, samo da ukažem na par zabluda.

Axel je na Banovom brdu.

Axel je u Zemunu. Nisam čitao Fb nego APR

Spominjao se i pcfoto kao dobar izbor, ali i da to nije zvanicna firma sto sa aspekta sigurnosti nije idealno.

Na portalu PCfoto, skroz dole sa leve strane stoji PIB, MB i ŽR što je identično podacima na APR.

Pažljivi gledalac može primetiti da na portalu Axelfoto, takvi podaci ne pišu nigde.

Koliko me sećanje služi, po zakonu svaki maloprodajni objekat mora da sadrži poslovne podatke o trgovcu. A ako se na tom mestu prodaje roba, onda je maloprodajni objekat.

Sve je to manje bitno ako garancija za robu vazi u zvanicnim servisima... Bas me briga da li taj neko ima radnju, cak cu pre kupiti kod nekoga ko nema radnji i ne placa porez ovom propalmo sistemu koji sistematski pljacka narod i drzavu ne vezano za to ko je na vlasti, negu u zvanicnoj regularnoj radnji.

Sve je to manje bitno ako garancija za robu vazi u zvanicnim servisima...

Još jedna zabluda. Sve reklamacije obavljaju se sa trgovcem, sa servisom nemaš ništa. Ako je trgovac zakatančio, onda se u vezi reklamacije kupac obraća proizvođaču ako je u pitanju domaći proizvod, ili uvozniku ako je se radi o stranom proizvodu. Opet ništa sa servisom. To što je nekada bilo jedan ovlašćeni servis, toga nema više. Prodavac ugovara sa serviserom pružanje usluga servisa. Tako da je zapravo vrlo bitno ko je prodavac, pogotovo ako je prodavac ujedno i uvoznik.

Firma jeste zvanicna u svakom mogucem smislu. Kada odes na njihov sajt, imas u zaglavlju ''kontakt'' koji ti otvara stranicu sa mapom koja direktno pokazuje gde se nalazi prodavnica.

Dakle, za garanciju se ne treba brinuti, a sto se tice cena... to je vec na tebi da procenis sta je gde sta jeftinije. Ima svoj forum, a da ne pricam o svetski odradjenim testovima fotoaparata, koji se i ovde citaju. Mozda ce neko reci da sam pristrasan, s obzirom da sam sa Ljubom dugo godina imao odlicnu saradnju, ali samo iznosim svoje iskreno misljenje.

Eto tako ;)

^

Nisi pristrasan, sve sto si naveo apsolutno je tacno, cak si bio i skroman :) Iskreno Ljuba je jedan od boljih trgovaca u svakom smislu, a trgovina je nesto cime se bavim evo vec 22god.

@Darkves

Poenta price je da ako kupac moze da ostvari garanciju ne vezano za radnju ili pojedinca od koga je kupio proizvod, to da li neko ima radnju totalno je nebitno. Kako stvari funkcionisu sto se tice garancije drugacije je od brenda do brenda, negde moze u servisu, negde u kontaktu sa uvoznikom, za neke proizvode vazi internacionalna garancija....

Osim 3 razlicite informacije o adresi, od toga ni jedna na njihovom sajtu, i uz pitanje da li su registrovana firma, ovi iz Axelfoto-a odgovaraju na mejlove preko one stvari - odgovore samo na prvo od vise pitanja, i tako 2 puta. Takodje mi se ne svidja na njihovom sajtu fazon "pozovite za cenu" umesto da je lepo napisu. Mozda su najpovoljniji ali ne ostavljaju dobar utisak, ja bih ih preskocio.

U svakom slucaju, ne bi bilo lose da neko ko je zapravo bio kod njih kaze koja im je adresa, mozda nekome nekad zatreba.

Znam ljude uključujući i sebe, koji su godinama kupovali kod Axela i Pcfoto, nekima su crkavale stvari i sve je rešavano bez ikakvih poteškoća.

A cena aparata generalno varira, tu dodaš i povremene akcije tokom praznika, pa je jednostavno lakše da se pozove i pita.

Drugari, tema je ociscena od dnevno-politickog OT-a.

@soul_of_me

Ako ti neko ko je (desetinama) godina na DZ kaze da zoves cvjecarnicu (Axela) ili Ljubu, a ti trazis njihove bilanse stanja i uspeha i ostale knjigovodstvene drnagulije, bojim se da si pogresio forum. Ili zovi ljude i proveri koje su cene, ili idi lepo u neku od celih 3-4 prodavnice koje postoje u nas i kupi to sto hoces sa police. Ne moze biti jednostavnije.

Neko ovde spomenu fotodiskont, a ja samo da kazem da od njih treba bezati sto dalje. Kupio sam kod njih nekog idiota pre par godina i kadaje vrisnuo (3 meseca kasnije) odnesem ga kod njih i oni ce kao da ga salju u servis. Posle 2 meseca sam ih zvao i trazio drugi aparat, da bih ustanovio kada sam otisao po njega da moj aparat nisu ni poslali u servis.

Dali je neko kupovao od nekog Miroslava iz Beograda?Na kupujem prodajem ocene su sve pozitivne,a sto cena tice cak je jeftiniji od Axela.

Ljuba i Axel, nabolji trgovci fotoopreme kod nas. TACKA.

Dali je neko kupovao od nekog Miroslava iz Beograda?Na kupujem prodajem ocene su sve pozitivne,a sto cena tice cak je jeftiniji od Axela.

Mislim da sam ja od njega kupio 50icu 1.8g...koliko mi se cini, on saradjuje sa nikonom, pa dobija jeftinije fotoopremu i preprodaje, a dobijes 2 godine refoto garancije...e sad, mislim da su cene slicne kao kod Axela i Ljube, tako da je svejedno gde uzimas.

Ja sam pazario kod Ljube, dobio račun i garanciju, i pride Lowepro torbu na poklon. Kod Axela nisam, ali svi koje znam kunu se u njega. Kad kupiš kod njega, vodi te na ćevape, doduše ne znam da li to važi samo ako kupuješ Canon. :D

E sad, ako neko hoće baš baš fensi radnju, eno žuta prodavnica i zoomfoto. Ako si beg, nisi cicija.

Kupuje se i u Segedinu, nekima je blize od Bg a postoje ''opcije'' da bude i jeftiniji.Naravno da imate Evropsku garanciju koju nasi ''majstori'' cesto pokusavaju da izbegnu.

Dodjosmo nekako do toga da u Axela i PCfoto dobar izbor za kupovinu foto opreme :)

Al sto kaze @nox "Ako si beg, nisi cicija" u Srbiji mora da se plati veca cena za kupovinu u fensi radnjam, na zapadu u takvim i mnogo boljim foto radnjama cene su iste kako kod Axela i PCfoto, kome kupovina u fensi radnjama predstavlja zadovljstvo i spreman je da palati to 20~50% vise nego sto roba realno vredi, samo napred :)

E sad, ako neko hoće baš baš fensi radnju, eno žuta prodavnica i zoomfoto. Ako si beg, nisi cicija.

Sad sve zavisi kako gde i kad naletis, ja sam u zoomfotu kupio objektiv 40% jeftinije nego sto je bio kod Axela, Ljube i madjara :)

Generalno treba sve pregledati i uporediti.

Od nefensi opcija, vidim na Kupujemprodajem Nikolu iz Zemuna da ima vise pohvala / lajkova od Axela i nijednu kritiku. To valjda znaci da je on dobra opcija, ukoliko ponuda i cene odgovaraju.

Kaze da daje vazece garancije. Interesuje me, ako neko nastupa kao privatno / fizicko lice i nema registrovanu radnju, kakva je to garancija i sta se moze sa njom? Pitam ne samo zbog Nikole, nego generalno da znam, posto nikad do sad nisam tako kupovao.