Jump to content

Monitor velicine 27 za obardu fotografija, budzet oko 300e

Recommended Posts

Veliki sRGB ne postoji, postoji visoki procenat pokrivanja sRGB-a, pretpostavljam da misliš na 90% i više.

Da li si nekad video uživo monitor od 27 inca sa Full HD? Pritom mislim na desktop korišćenje ne za igrice.

Pixel će ti verovatno biti prevelik, odnosno slika na monitoru će ti delovati "blocky" i pomalo meko.

Ako ti jedino 27 inca dolazi u obzir, onda gledaj da ima QHD rezoluciju .

Potrazi u prodavnicama U2412M, uklapa ti se u budzet i zadovoljice vecinu standardnih potreba za obradom fotografije.

Pozdrav.

Mislim da je istina...hmm, pa recimo negde izmedju...Imam slicnu dilemu, ali po onome sto sam 1. cuo 2.Procitao na NETU po raznim testovima, revieweima i sl. 3. zakljucio cistom logikom je sledece :

Moze se naci-teoretski i ne kod nas nego uinostranstvu 27 " za ispod 600 evra...I to da je IPS i da ima WQHD rezoluciju... npr

https://www.amazon.de/Viewsonic-VX2778-SMHD..._89%3AViewSonic

E sad mana je sto nema podesivo postolje tj. tilt i pivot...i sto ga kod nas nema a i da ima cena bi bila mnoogo veca...

onda, LG, koji ima u ponudi dosta modela koji imaju i IPS(ili neku varijaciju IPS paneela) i vecu od FHD rez. ali se verovatno razlikuju po-refresh rate, dodatnim funkcijama itd.itd

https://www.amazon.de/LG-27UD58P-B-27Zoll-T..._36%3A428374031

Elem moj azkljucak je-da ne zivimo u Srbiji bez problema bi se ponovili za 300-400 evra ili maaalo vise, i imali bi mnogo vise izbora...Ovako?Sve se svede na kompromise...Ili da nesto pre-platis...Jer po meni-danas uzeti toliko hvaljeni Del 2412 koji cak nema ni HDMI, i dati za njega 250-300 evra je SRAMOTA! Samo kod nas prastare generacije tehnike drze nerealne cene...

• 1 month later...

Ovo mozda moze da ti pomogne : Link

Ne preporucujem te ultra wide sa 1080 visinom, barem ne u danasnje vreme. Ako vec kupujes za posao onda kupi nesto 4k i to sa normalnim aspect ratio. Barem kod mene, ja promenim nekoliko racunara a monitor i dalje ostane, tkao da se isplati dati vise para.

Ja sam razmisljao o UW, ali mi se ne svidja sto vecina ima samo 1080px visinu a ovi od 3440X1440 su preskupi. Tako da sam bez probe odustao od UW

Ja već neko vreme merkam ove sa većom rezolucijom ali nikako da se nakanim da odem da pogledam kakvi su uživo jer me brine zakrivljenost ekrana a mišljenja na netu su prilično podeljena :/

Sve u svemu u celoj prici ima puno ALI...1. ovaj monitro traje skoro 9 godian i dushu sam mu izvadio a svi kazu da su ovi noviji kraceg zivotnog veka.2. malo mi i jeste problem ta veca rezolucija>sitnija slova-i na Full HD dok se nisam navikao ocoravio sam :)

3. veca rezolucija i veci ekran znace -trazi jacu graficku u igrama*da odigram ponekad ponesto, nekad i malo cesce, zavisi od perioda)

4. Vecina IPS modela a da ima i preko 60 Hz je preskupa...Uopste IPS modeli, malo bolji su skupi!!*bne razmtram ispod 24 incha)

Znaci eto taj Vievsonic koji bi bio nesto blizu idealnog je skoro pa 600 evra!Puno bre... LG ima par tu nekih modela QHD , 27 " za 350 pa navise evra ali...imaju par mana...

Pametan nisam..Sreca pa mi kupovina monitora nije hgitna-sutra da mi rikne monitor-nemam pojma sta bih kupio...