Jump to content
Sign in to follow this  
Prebranac

savet za foto stampac

Recommended Posts

Potreban mi je foto stampac za kucnu upotrebu, do nekih 200e. Da li ima neko savet sta je najisplativije u pogledu kvalitet i cena otiska? Ne bi ga mnogo gazila, fotke stampam usluzno, ali da se ne cimam kad imam par fotki za stampu.

Epson iz serije L se najviše isplati što zbog odličnog otiska što zbog tankova koji se lako dopunjuju. Originalna boja nije skupa ali i sami rezervoari se vrlo sporo prazne, 75ml po boji. Od 2013 imam jedan takav štampač Epson L550. Naravno sad su na tržištu nove serije sa istom proverenom tehnologijom štampe.

Odličan je taj. Ista štampa. Nemam vremena da pogledam, vidi u recenziji da li ima bar 4 rezervoara. Ono bi bilo najbolje da je sa šest tanka, ali su oni nešto skuplji.

Sad sam pogledao potpuno ista fora sa tankovima. Nešto je svedeniji model od trenutnog naslednika L550 koji se zove L565. Obavezno idi posle kupovine na sajtu Epsona da se registruješ na produženu garanciju od 3 godine što nije mala stvar za takve uređaje.

Ipak sam se oflucila za L805. Jeste malo skuplji ali je dosta bolji. Koji foto papir koristite i gde ga nabavljate? I ako neko zna gde ima da se kupe oni beli dvdjevi na kojima moze da se stampa?

E ovo već nije igračka, nije ni prethodno predloženo, ovo je vrhunska mašina za fotografe idealna zbog dodatnih dva kertridža. Što se papira tiče nepisano pravilo HP No1. Drugo preporuka proizvođača štampača. Ima da se nađe za svakog proizvođača. Postoje klase kvaliteta... Moja preporuka HP, Canon, Epson. Od jeftinijih univerzalnih made in Italy, Taiwan, Čajna... Probaj neke od njih i vidi koji je po tebi najbolji. Ima na internetu lako da se nađe... Što se DVD za štampu tiče sve ih ima ređe. Verbatim, Taio Yuden... i drugi su prošlost što zbog fleški, SDI velikih kapaciteta što zbog ogromnih HDD i nadolazećih SSD i NAND memorija.

Ako si u bgu, imas na banovom brdu u pozeskoj tecco papir, odlican je a nije skup.

Pricam za L800... Imas 10x15,13x18, 20x30.

Dok nisam kupio fuji dx100 uzimao sam od njih sve, pogotovo taj 20x30, super je.

Da ne otvaram novu temu, da li i meni možete da preporučite neki štampač koji može štampati dimenzije 329*483 300gr, potreban mi je za štampanje pozivnice... Otprilike bih štampao 500-1000 listova... Cijena do nekih 1000€

Da ne otvaram novu temu, da li i meni možete da preporučite neki štampač koji može štampati dimenzije 329*483 300gr, potreban mi je za štampanje pozivnice... Otprilike bih štampao 500-1000 listova... Cijena do nekih 1000€

Epson L1800

Kod inkjet printera je uvek problem papir.

Original je preskup i nema ga u ponudi cesto.

Za snalazenje do a4 formata rekao sam, COLORSYS u pozeskoj, tecco papir. Mislim da oni imaju i rolne, tako da za a3 mislim da je resenje da se kupi rolna pa da se sece. Pricam za fotopapir. A za ostalo ne znam :)

Ja pored dx100 zza koji uzimam naravno org fuji papir, imam i L800 koji mi uglavnom sluzi za cd-ove i poneku sitnicu, razmisljam da ga prodam i uzmem L1800 bas zbog stampe a3 formata.