Jump to content

3ds MAX 2017 viewport problem

Bosuko
 Share

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Imam problem u MAXu 2017/18, nikako ne mogu da iskljucim 2D Pan Zoom mode u viewportu. Nadam se da znate o cemu pricam, u gornjem levom uglu kada kliknem na poslednju desnu opciju, uvek mi stoji checkbox sa "Exit 2D Pan Zoom mode" kojeg nikako ne mogu da se otarasim i da dobijem sve te nove opcije za podesavanje viewporta. (u prilogu saljem i screenshot)

Cudno mi je da bas nigde nisam mogao da izguglam resenje za taj problem, nije valjda da se samo meni to desava?? A kapiram da je sigurno neka glupost u pitanju :)

Hvala unapred na pomoci!

post-11719-1510852011_thumb.png

Sudeći po ovom postu https://forums.autodesk.com/t5/3ds-max-foru...em/td-p/6863714 nisi jedini... po njima (autodesk support) ili te handri grafička (ako nije od "podržanih" marki i tipova) ili treba da resetuješ "user profile settings" https://knowledge.autodesk.com/support/3ds-...Max-Design.html pošto je očigledno zaglupio... jbg... ah "magija" drajvera, grafičkih i maxovog viewporta...

Hvala ti mnogo, Benzin!

Da, resetovanje User-a resava stvar :) Medjutim, fora je u tome sto kad hocu da mu ubacim user setovanja iz starog MAXa, on ponovo poblesavi. Zbog toga se to sve i desavalo. Sto znaci, u svakom novom maxu moraju da se ispocetka prave sva prilagodjavanja :huh: (da ne kazem kastomizacije ;) )

Ako hoces da iz starog Max-a prekopiras setovanja u novi, mozda moze da se prekopira ENU folder iz starog u novi.

On se nalazi na C/User/Name/AppData/Local/Autodesk/3dsMax/Verzija Max-a/ENU.

Kad napravim sva moja podesavanja za Max ja prekopiram taj folder na neko sigurno mesto i uslucaju da se Max iz ko zna kog razloga zablesavi, dovoljno je samo prekopirati stari ENU preko tog zakucanog i sve se vrati na staro.

E sad, ne znam da li se moze setati taj folder po razlicitim verzijama Max-a.