Jump to content

SFRJ

Geza
 Share

Recommended Posts

A mi sada razbijamo glavu čemu je služio Stonehenge.

Zamislite kada se jednog dana neko zapita čemu je ovo služilo?!? :P

Jooooj da da, a zamisli sada ovo:

DSC_5925.jpg

Tekst na mermernoj ploči sa skoro uopšte ne vidi posle svega pedesetak godina od postavljanja :D

Ruke koje drže monolit okrenut ka nebesima :D

Meni se dopada. Ti noćni snimci su sakrili oštećenja nastala dugogodišnjim neodržavanjem kod većine spomenika. Rasveta daje neki stripovski sf šmek. Naravno napravljen je i stilski uravnotežen serijal većine bitnih SFRJ NOB spomenika. Ne kažem da članovi DZ-a nisu napravili i poneku bolju fotografiju ali prava stvar bi bila da je neko u istom fazonu odfotkao bar desetak spomenika. Eto ideje. Ne mora se putovati na drugi kraj sveta za dobru fotografiju. Mi se na žalost u ovom loncu kuvamo veoma dugo pa i ne primećujemo izvanredne mogućnosti za dobru fotografiju koje nam se nude. Zar treba neki SYLVAIN HERAUD da fotka naše spomenike za NG?

Dopada se i meni ta pozitivna strana serijala a i slazem se da fotke nisu na nivou koji se ocekuje na NG, plus jos jedno zapazanje - neki dan ( kad je Geza postavio temu) ih je tamo bilo 16 a danas 13. Tek to nije na nivou NGa, autora necu ni komentarisati (valjda neki pritisak iz exYU, ozna i sl...). Samo jos vise moram utvrdjivati staru praksu da sve sto mislim da mi je od neke vaznosti na netu skinem na hard pre nego nestane sa servera.

izmena/izvinjenje : sada vidim da se nesto cudno desava na toj stranici, kada se otvori redovno vidi se 13 kom slika a kada se predje misem preko slike pojavi se opcija "view images" pa se tako mogu videti krupnije slike i tada ih ima 16 :blink: