Jump to content
Sign in to follow this  
mark_97

Tanak okvir na vizit karti

Recommended Posts

Pozdrav, želeo bih da izradim vizit karte,standardne 90x50mm i zamislio sam da imaju okvir koji je debljine 1,5mm, obostrano(skroz crne pa da ih uokviri).

Jel je to moguće?

Jer sam se iznenadio kada sam odneo u prvu štampariju gde nisu hteli da mi prihvate jer kažu da grafički nož može da promaši i za 2mm i onda okvira ne bi ni bilo.

Tiraž bi bio 100 kom

Naravno da je moguće, ali to iziskuje dodatno angažovanje od strane štampara, koje bi oni, naravno, morali da naplate. Samo, tu cenu koju bi ti oni tada dali ti, sasvim sigurno, ne bi hteo da platiš. I ne samo to, već bi, kad bi čuo cifru, još i izašao sa utiskom da pokušavaju da ti oderu kožu sa leđa, što bi, verovatno, okolo i pričao. Zato im je jednostavnije da kažu to što su ti rekli.

Sve može ali je pitanje koliko košta. Znam za štampariju u kojoj Coca Cola štampa neke stvari, kao i za neke koji rade sa Philip Morrisom. Veruj mi da od njih traže daleko gore stvari nego ovo što si ti naveo. Ali takve firme ne prave nikakav problem da plate to dodatno drndanje, koliko god da košta. Zato takvim klijentima ne bi rekli to što su tebi rekli, već sasvim suprotno, da, naravno, može.

Pozdrav.

Naravno da moze i nisu svi bas deraci. Onaj ko ima adekvatan alat nije problem, onaj ko nema mora da se iscima ili uopste ne moze da uradi.

I nece te svako odrati.

Moj primer neceg slicnog sto sam radio, mozda nije 1.5mm ali oko 2-3mm ne secam se.

Ipak je 1.5mm za "analogni" noz dosta malo.

AEdqGPk.jpg

Ok jovbranko ce da kaze da je ovo mockup, ali mrzi me da fotkam, veruj mi da su odstupanja jako i prihvatljivo mala.

Do duse to u slucaju pomenute kokakole ili Filipa nije dopustivo.

Prodji par stamparija. Kao i svuda ima slosera na svakom koraku. Lakse mu da odradi ono sto mu lakse :)

Hvala unread

Danas ću da krenem od jedne do druge štampaije, dok ne naletim na onu u kojoj će da mi kažu da im nije problem da to urade, haha :D

Za 100 komada mosh i sam skalperom da doterujes ... :-)

-ako napravis pivsku mobu, zovi..

...ce dodjemo, vise nas, pa povadimo rapidografe 0.6, 0.7..

operemo ih i izvlacimo linije ;-)

Za 100 komada mosh i sam skalperom da doterujes ... :-)

-ako napravis pivsku mobu, zovi..

...ce dodjemo, vise nas, pa povadimo rapidografe 0.6, 0.7..

operemo ih i izvlacimo linije ;-)

ahahaha tako je na kraju i ispalo, kupio sam i OLFA ASBB-10 nožiće, a metalni lenjir imam od ranije, pa ću se samo malo zezati zbog cajtni jer ih ima samo sa spoljne strane ali nacrtaću unutrašnje sa 0,05 linerom, i onda udri do zore :D