Jump to content

Savremena umetnost

Geza
 Share

Recommended Posts

Kako je pokrenuta tema 5rović i njoj smo se dotakli umetnosti a naročito moderne umetnosti pozivam sve da okače linkove vizuelnih umetnika koje cene i poštuju. Da bismo malo suzili temu neko to budu umetnici, fotografi, vajari, slikari... koji su radili i stvarali u prošlom i u ovom veku :D. Hajde da malo naučimo jedni od drugih sigurno će tu biti zanimljivih linkova i likova.

Yayoi Kusama

i još jedan link

Bome Gezo, moram ti čestitati na odabiru teme. Može ovo biti i tema godine... a bilo bi lepo ako bi prozborili zašto je izabrani/a izabran/a...

P.s. - Ja imam "problem" jer treba da izdvojim neke čija sam dela posmatrao bar JEDAN minut...

pada mi napamet jedan od D.Martinisovih odlicnih radova

• 3 weeks later...

meni sam recimo ja do-svih-jaja.

ono - bas se postujem.

ne znam dal' sam snimio deset slika, mislim da ne, ali tih nekoliko koje skoro pa da valjaju - kidaju.

i pisana rec isto. prilicno sam siguran da sam svojim angazovanjem prsticha i tastature tokom ovih godina, tu i tamo ponekog usmerio da sagleda neke stvari (i to ne samo iz hobi-profesija kojima (sam se) bavim/o, i kao takav visim/o po forumima koji okupljaju te hobiste) iz razlicitih uglova, i da tako kazem, upali shiroki ugao u sagledavanju sveta i sebe.

zbog toga sam si, u ime tih, koji su poneki i rekli hvala, veoa zahvalan, i dodatno se cenim, jer malo je ljudi koji su dali tako ogroman doprinos (jer ne zaboravimo - "spasiti" jednog coveka - je doprinos svemirskih dimenzija), i to recimo u tri umetnicke discipline. -iako, ni fotografija, ni muzika a ni pisanje meni licno su bas onako, hobiji-sipaticno dangubljenje. podrazumevane stvari - iako vrlo dobro znamo - nisu podrazumevane.

*da li je mnogo gej ako si sam sebi simpatican? -samo-svidjevi na fejsbuku su mi recimo bas onako uber-gej.