Jump to content

Prelazak na Sony

Recommended Posts

Imam Nikon D610 za studijsko snimanje sa kineskom Jinbei rasvetom. Koristim uglavnom Nikon 60mm 2.8 i to sve radi jako dobro.

Nažalost, kada sam po sajmovima koristim kit 24-85 koji je ekstra spor, nece da fokusira, jednom recju blamira me. Jedno od resenja je da pljusnem 1000+ evra za objektiv što mi se ne radi.

Sa druge strane, presrecan sam sa Sony A6000 koji je idealan za porodična letovanja itd, fokusira brzo, ima wifi...

Ideja je da prodam sve i da kupim Sony A7 II. Tako imam i laganiji aparat, brzi fokus, full frame, wifi, nekako mi zvuci idealno.

Da li mislite da je to dobra ideja?

Kako onda Sony radi sa Jinbei blicevima? Treba li nešto od drugačije opreme?

Pomagajte!

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja cu naci samo realne mane, i verovao ili ne, neprestano sam u potrazi za boljim, bez obzira kom brendu pripada, a A7s II sam imao 6 meseci i pobegao od njega :) Neko mora da bude najbolji, a nisam ja kriv sto su to Canon, Apple i Honda :) Kod Sonija problem je nepostojeca ergonomija, nemas za sta da ga uhvatis, dugmici kao na kompaktu od 100e, LCD i EVF losi i neprecizni u svakom smislu, objektivi preskupi i los izbor, i na kraju najgori color science na trzistu i DR koji je sav u senkama a hajlajti pucaju kao gopro.

To je sve ono sto se ne moze videti u specifikacijama.

Ko koristi bilo koji FF profesionalno na terenu osuđen je iskljucivo na 24-70/2.8 ako mu treba zum srednjeg raspona.Zato ako si zadovoljan kako ti telo radi zazmuri i plati, posto ti je u pitanju posao a ne zabava.

Neko moze posao da zavrsi i kombinacijom fiksnih objektiva, u tom slucaju Nikon ima bas lepu liniju novih dobrih 1.8 objektiva

mislim da ces ionako trebati doplatiti prelazak na sony. nisam shvatio ovo blamiranje s 24-85 posto meni je odlicno radio barem sto se tice brzine AF i VR-a. blenda je takva kakva je posto se radi o kit objektivu. moj dojam je bio niti smrdi niti mirise, al daleko od nekog blamiranja. ja sam svojeg prodao jer mi je trebala veca blenda, a i sad ovog s vecom blendom prodajem jer fotkam uglavnom s prajmovima.

nemam iskustvo rada sa a7ii, ali ako bolje radi onda zasto ne pogotovo jer vec imas jednog sonya.

Djelimicno se slazem sa Guruom. Osim za DR. DR je super. Boje su gomno (opet, da se razumijemo, ko ima vremena da u postu dotjeruje, svaka cast, imam i ja, ali rijetko kad budem zadovoljan kao sa C, sto je svakako do mene, ali malo i do sondze), bar na NEX-5n koji koristim, kako sam cuo situacija nije ista sa FF tijelima.

I pored toga koristim Sony najvise u posljednje vrijeme. Mali je, ne osjetim ga.

Ako ti aparat radi zadovoljavajuce, i navikao si na "workflow" sa Nikonom, zagrizi i kupi 24-70 2.8 ali Nikon.

Najgora moguca opcija je da kupis nesto tipa Tamron itd.

Nije to lose, ali nije ni bog zna koliko bolje od tog 24-85, BAS sto se af-a tice. A to si naveo kao glavni razlog.

Koliko mi se cini, ti si resio da predjes na Soni, svrbi te da kupis novu igracku, pa si kao postavio pitanje a ovamo hoces da ti aminujemo odluku.

Ako je tako ------> Matori, predji na Soni, nema boljeg aparata od njega, samo napred.

Zelis moj savjet, onako iskren.

Pronajdi negdje bilo koji a7 za posudit ili unajmit.

Probaj ga koristit 1 dan, ako ga na kraju dana budes htjeo kupiti to je to.

Ja sam kroz takav dan bio sve vise i vise razocaran istim (a7sII)

Sve je super, na papiru, potpisujem Guru-a iznad (ono za auto nikad :D )

Dakle, ignoriao sve procitano na forumima ili pogledano na YT, samo ja i aparat...

Nije mi legao nikako, zapravo tokom cijelog dana je samo nizao minuse (nemam volje ni da ih nabrajam) jer naviknut na Canon nisam ni znao da takvi problemi mogu muciti jedan fotoaparat...

Ruku na srce, toliko mi sve dopadao da sam i razmisljao o kupini istog ® ali posle tog dana, Sony... 0 bodova...

To je iskljucvio moje misljenje, i tebi ili nekom drugom mozda on potpuno legne... isprobaj...

Imao sam prvo nikon d5100, koristio, bio zadovoljan, al me svrbelo da kupim nesto novo...prodam to, dodam jos 400e(svoju ustedjevinu citavu :) ) i kupim a6000...i razocaram se najgore, sve je tu za moj ukus prenaduvano, ponavljam ZA MOJ UKUS. Pritom je ozbiljna optika prilicno skupa...ok, prodam ja lepo i njega i budem srecniji nego kad sam ga uzeo...i kupim Canon 5d mk2 i safa sam najsrecniji covek na svetu...konacno imam aparat koji sam zeleo i dok sam imao nikon...znam, staro telo, spor i td, al brate sve sam dobio sto sam trazio...potpuno je ispunio moja ocekivanja. Ja bih ostao na nikonu i batalio sony...dodaj kintu u optiku i budi srecan. Opet kazem, to je moje skromno iskustvo, al poklapa se sa misljenjem cinimi se vecine. :)

:mrgreen:

Koliko mi se cini, ti si resio da predjes na Soni, svrbi te da kupis novu igracku, pa si kao postavio pitanje a ovamo hoces da ti aminujemo odluku.

Ako je tako ------> Matori, predji na Soni, nema boljeg aparata od njega, samo napred.