Jump to content
bamby

Filmska brbljaonica

Recommended Posts

^Ovo za grobove je prilično bzv. Najviše zavisi od tipa i vlažnosti zemlje, tako da može prilično brzo i precizno da se iskopa, samo treba ašovom zahvatati po malo oko ivica da se ne rune - druga stvar je što trava nikad nije ugažena okolo.  Mene najviše nervira kad iskopavaju nešto i kopaju precizno po celoj potrebnoj površini ujednačenu dubinu. I samo odjednom dođu do npr. poklopca sanduka (bez da ga prethodno  na sledećoj dubini "osete" ašovom  što je prilično upečatljiv trenutak) pa obično šapama razgrnu samo neki pesak i to je to - vadi se ko tobleron na reklami. Realno je žešće veće drndanje iskopati nešto nago zakopati, što je duže bilo zakopano veće cimanje; od vlage, izmešane zemlje pri zakopavanju i pritiska, zemlja se takoreći zacementira okolo i moraš da kopaš minimum za celu širinu ašova šire od ivica predmeta. Od ove greške isto pate i scene sa arheološkim iskopavanjima gde se uvek vidi da je zatrpano peskom pre pola sata... There will be blood i The good, the bad and the ugly imaju sjajno prikazanu "dinamiku" zemlje u sl. situacijama.

Stillsuits su baš emo gej, a i lead mi djela sasma mršavo...  Spaihts se i dalje baš uzbuđuje na lebdeće brodove u panorami, fotografija sterilna, Revrand Mother izgleda ko da malo pre završila smenu na štajgi, Holtzman shield dobar samo za izazivanje epilepsije na obe strane i tako to... Valjda će čika Zimmer bar malo da izvuče stvar..? Možda i Bautista doprinese.

onako.....

bah..... Dina je najverovatnije mrtvorodzence.... dobro za one koji nisu citali, il' gledali stari film, neupoznati sa verzijom Jodorvskog... i ponajvaznije da nisu gadljivi na PC.

Bautista? koji je pa on glumac.... mislim talentovan je kolko i Arni :p, al' bez njegovog sarma. 

Dobro posle travarenja il' gljivarenja... il ako ste poljubili zapca 😉

@alekba Ma de me briga za glumu i ostale piliće - 'oću bre da vidim napucane kostime i kjul rešene scene&efekte. Nema šta tu posebno da se očekuje, knjiga je knjiga, Lynch je pokušao a Jodorowski propustio voz - mada, ko zna kako bi to ispalo i da nije... Kažem samo da nisam očekivao da izgleda ovako prosečno, al' ajd da vidimo kao...

Nego, do sad ste verojatno već svi pogledali novo Kofmanovo sočinjenije? Nisam gledao uopće kritike i komentare kojekude, al' sam film pogledao nekoliko x u zadnji nedelju dana. I dalje nisam siguran da l' je samo emo krš il' se stvarno zatrudio s' obzirom na celu Netflix tendenciju. Mene onako valovito vozi - malo me nervira, malo me razgali, malo mi neprijatno al me definitivno naterao da pogledam opet.

Sad, ostaje i činjenica da se ovih dana pekla rakija i da film nijesam gledao trezan ni jedared - al' veština filmovanja valjda ne poznaje granice, nikakve prirode? Pa istipkajte koju ako vas ne ziMr, baš me živo interesira kakvi su otisci međ' našim življem?

https://www.imdb.com/title/tt7939766/reference

simpatican sortic, finasiran od strane zle korporacije 🙂 

.... Akutna ekcesivna intoksacija zestokom rakijom prirodnog porekla, nije niti moz' biti prepreka za subjektivno objektivnu analizu.  Sto se ostalog tice... Netflix je to 😛  a, s' obzirom na tematiku radnje fabule, dao sam si ga za pravo da to skartiram unapred..... Change my mind™

Kad smo veck kod rak'je primer trezvenog kritikovanja 

Budimo realni, ovo je BUKVALNO publika na koju cilja moderan Holivud ( racunajuci tu i Netflix, STARZ, HBO i ostale )... Da li se ti vidis u tom drustvancetu? 

zqjnpi.jpg